Dolgu yapmaktan korkuyorum

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Arkadaşlar merhaba. Ne yazık ki dişlerimi acele ile fırçaladığım için azı dişlerimde yüzey tarafında iki diş arasında çok ufak bir çürük oluştu ve yarın dolgu yapacağım maalesef 😓 uyuşturacağını biliyorum ama ya çok acırsa? 2 gündür stresten uyuyamıyorum. Hiç sevmiyorum diş doktoruna gitmeyi. İki diş arası en kolay dolgu deniliyor ama yine de o dişi kazdığı makine korkunç derecede ürkütüyor beni. Lütfen bir motivasyon verin veya acıtır mı onu söyler misiniz? 😓

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim küçükken ben de aynı senin gibiydim korkmanı gerektirecek bir şey o aletler bana da korkunç geliyordu hatta bir tanesini matkapa benzetiyordum her neyse
Dolgu yaptırmak canını fazla yakmaz kendi rahat bırakırsan fazla bir şey hissetmezsin ayriyeten dişin uyuşmazsa doktora bir kere söyle uyuşursa zaten hiç hissetmiyorsun sen bir de kanal tedavisi ol bakalım dolgu onun yanında hiçbir şey.

Kardeşim küçükken ben de aynı senin gibiydim korkmanı gerektirecek bir şey o aletler bana da korkunç geliyordu hatta bir tanesini matkapa benzetiyordum her neyse
Dolgu yaptırmak canını fazla yakmaz kendi rahat bırakırsan fazla bir şey hissetmezsin ayriyeten dişin uyuşmazsa doktora bir kere söyle uyuşursa zaten hiç hissetmiyorsun sen bir de kanal tedavisi ol bakalım dolgu onun yanında hiçbir şey.
Kanal tedavisi yaptım 3-4 sene önce. Çok acıtmamıştı o.

Aynen soruyor zaten doktor hissediyor musun diye dişine baskı uygulayarak.

Uyuştururuyorlar bir tek orda korkuyorum ben. Ama onda da acımıyor. Sonra dönen şeyler ile dişini delerler iken titreşiyor ve çok hoş oluyor. 🥰 Sonra ağzımdan su parçacıkları çıkıyor çok güzel oluyor. Sonra vida gibi bir şey sokup çıkardılar bende. Hissettim onu, dişime sürtünüyordu. O his çok güzeldi. Sonra bir aleti ısıttılar ateş ile, dişime süürdüler. Sonra dudağıma değdi.

Bana iğne sonrası dudaklarıma masaj yapmışlardı. En hoş yer oydu.

İnan bana çürük eziyetini çekmektense dolgu yaptırmak kat kat iyi.
Canın acıyamayacak, sadece bir kaç gün çorba ile idare edeceksin.
Zaten çürüğün büyük değil ise, normal bir diş gibi hissettiryor dolgu.

Geri
Yukarı