Dolgu yapmaktan korkuyorum

İnan bana çürük eziyetin çekmektense dolgu yaptırmak kat kat iyi.
Canın acıyamayacak, sadece bir kaç gün çorba ile idare edeceksin.
Zatem çürüğü büyük değil ise, normal bir diş gibi hissettiryor dolgu.
Çürük benim biraz genetik özelliklerimden dolayı kaynaklanmış ( hayattaki şansım 😂😂 ) bakalım hayırlısı. Doktor diş etim büyük olduğu için gargara vermişti diş etinin inmesi için.

O uyuşturucuyu eline basalım, elini gözünün önünde kuşbaşı gibi keselim tık olmaz hocam. Rahat olun. Kanal tedaviye girişmediği sürece acı duymazsınız. Onda da zaten acı duymanız normal, sinirleri yakıp öldürüyorlar. Alt üstü bir dolgu, uzanın keyfinize bakın, fixlesinler işte dişi daha ne istiyorsunuz.

Yani illa bir acı olacaksa bir çürük acısından beter olmaz diyorsunuz. Onun dışında uyuşturucular iyi diyorsunuz bakalım. Normalde bu doktor iğne basmıyor direk bir fıs fıs gibi bir şey sıkıyor.

Yani illa bir acı olacaksa bir çürük acısından beter olmaz diyorsunuz. Onun dışında uyuşturucular iyi diyorsunuz bakalım. Normalde bu doktor iğne basmıyor direk bir fıs fıs gibi bir şey sıkıyor.
İnanın bana bir tane çürük acısı çekmektense tüm dişlerime dolgu yapılmasını kabul ederim. Bu hayatta bedensel olarak en önemli üç şey var. Bir göz, iki kalp, üç diş. Bu üçünde de istediği kadar acısın hep en az zararlı olanı seçin.

Arkadaşlar merhaba. Ne yazık ki dişlerimi acele ile fırçaladığım için azı dişlerimde yüzey tarafında iki diş arasında çok ufak bir çürük oluştu ve yarın dolgu yapacağım maalesef 😓 uyuşturacağını biliyorum ama ya çok acırsa? 2 gündür stresten uyuyamıyorum. Hiç sevmiyorum diş doktoruna gitmeyi. İki diş arası en kolay dolgu deniliyor ama yine de o dişi kazdığı makine korkunç derecede ürkütüyor beni. Lütfen bir motivasyon verin veya acıtır mı onu söyler misiniz? 😓

Kral 2 kere yirmilik aldırdım 16 yaşımda olmama rağmen şu an damaklık kullanıyorum. Ne kadar ağrırsa ağrısın unutma ki her şey güzel günler için hep bunu düşün.

Dostum, çürük öyle bir şey ki, sinsi sinsi dişini zayıflattırıyor, sonra da herhangi bir yiyecek yerken çat! Devamını getirmek istemiyorum, o halde iken direk yaşam kaliten düşüyor. Dolgudan ben de kaçtım ama yaptırdıktan sonra gerçekten rahatladım.

Kral 2 kere yirmilik aldırdım 16 yaşımda olmama rağmen şu an damaklık kullanıyorum. Ne kadar ağrırsa ağrısın unutma ki her şey güzel günler için hep bunu düşün.
Yirmilik dişler duyduğuma göre en sıkıntılı diş tedavilerindenmiş. Hocam bu arada geçmiş olsun 🙂

Yirmilik dişler duyduğuma göre en sıkıntılı diş tedavilerindenmiş. Hocam bu arada geçmiş olsun 🙂

Ameliyat olduğu için ama o da geçti çok şükür. Her şey elbet geçer sen canını sıkma hep olumlu düşün ileride çürük değil de bembeyaz dişlerini gördüğün zaman iyi ki yaptırmışım dersin.

Geri
Yukarı