Domain Transferi

ProduceRWT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Producer
Arkadaşlar merhaba.
Şimdi durumu şöyle anlatayım. Babamın işyeri sitesini kuran adam ilgilenmiyormuş bende ben yaparım dedim. Bu domain nasıl ben kendim alabilirim hani o iptal etse ben alsam gibi şeyler olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

İki çeşit domain transferi vardır.
Biri sağlayıcı firma dışına transfer diğeri ise firma içi transferdir.
Firma içi transfer: Aynı firmada bir kullanıcı hesabı oluşturmanız ve domain sahibi hesabın transfer isteğinde bulunması gerekir.
Firma dışına transfer: Genellikle (kampanyalar dışında) ücretlidir. Herhangi bir firmada üyelik aldıktan sonra domain sahibinin domainin transfer kilidini açması ve transfer kodunu size vermesi gerekir. Bu kodu firmaya verdikten sonra da iki tarafa da mail gelir ve onaylanması gerekir. Yaklaşık 1 haftalık bir süreçten sonra işlem tamamlanır.

Domaini o heriften alamıyorsan düşmesini bekleyeceksin. Yani süresinin bitmesini. Ancak herif sürekli yenileyebilir. .COM global alanj adıdır.ç Marka tescili olsa bile hak iddia edemezsiniz

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı