Domain Ve Hosting Satın Alabileceğim Site Önerisi

Ben mantığını anlayamadığım için ana bilgisayar kısmındakileri sildim ve name server olan (hostingerdaki) ip'leri ekledim. İkisi o yüzden farklı.

Bu arada IP ile nasıl girebilirim siteye?

Peki şunu merak ediyorum ben hostinger üzerinden düzenleme yapınca mesela sitenin ana sayfasına bir resim ekledim o resim 5-6 saat sonra mı görünmeye başlayacak?

FTP programınlarından kullanman gerek. Winscp programını indir linki : WinSCP İndir - Gezginler

Daha sonra programı açtığında sol üstte "Yeni Bağlantı" göreceksin bir kez tıkla sağ alanda bilgilerini girmen gereken yerler çıkacak.

Dosya iletişim kuralı SFTP, sunucu adı : ip adresinizi girin kullanıcı adı ve parola kısmınıza da hosting oluşturulurken verilmiş olan bilgileri girip altta kaydedin tuşuna basın.

Sonra solda listede kaydettiğin host adı görünecek çift tıklayıp girin karşına ilk girişte bir kez olmak üzere bir seçenek çıkacak evet diyin.

Linux host aldıysanız public_html klasörüne girin ve onun içine gerekli dosyalarınızı atın.

NOT: İp adresini girdiğin yere DNS oturunca ftp.siteadresiniz.com şeklinde de girebilirsiniz. Ayrıca Dosya iletişim kuralı SFTP seçiliyken giremezseniz FTP seçerek deneyin birde.

Şimdilik bilgisayarı kapatıyorum umarım sorununuz çözülür çözülmezse yarın Cumadan sonra aktif olurum veya o zamana kadar başka arkadaşlar yardımcı olur. İyi geceler :)

Bilgiler için teşekkürler ederim kusura bakmayın çok yordum sizi de. Tamamdır bakıyorum programa:) Tekrar teşekkürler.

@Mehmet Karakisla Teşekkürler GoDaddy'den alan adı aldım ve Web Hostinger adlı siteden de ücretsiz bir hosting kaydı yaptım. Ancak bu ikisini nasıl birleştireceğim, aldığım alan adının üzerinde Zyro'dan düzenleme yapıyorum ama alan adını yazınca göremiyorum yaptıgım düzenlemeleri falan...
Webmaster olan benden yardım alabilirsin mesela :D. Skype: yilmazhosting ekle yardımcı olayım istersen.

Mantık şu;
Domaini yönetmek için bir hosting gerekiyor. Domaini perde gibi düşün. Siteler normalde hosting ile çalışır. Yani hosting aslında sitenin kendisidir. Domain almadan sırf hosting ile site kurabilirsin. Hostingin IP adresini tarayıcıya yazarsan siteye erişim sağlarsın. Domainin ns adreslerini güncellemeyi domaini IP adresine yönlendirme olarak da düşünebilirsin. Kısaca domain, akılda kalıcı ve rakamlardan oluşmayan bir site adresine sahip olmanı sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı