Donanım eğitimi var mıdır?

Ek2ooo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Ben bu aralar donanım konusunu çok kafaya takmış durumdayım. Anakartlar, USB bellekler nasıl yapılır öğrenmek istiyorum. Bunun eğitimi vb. birşey var mıdır?

Bu forumda Anakart nasıl yapılır gibi videolar görmedim daha. Bunları öğrenmek için youtube içeriklerine göz atın.

Teşekkürler. Amacım bu forumdan olması değil. Peki bana yabancı veya Türkçe(tercihim) bir kaynak atar mısınız. Şöyle uzun soluklu birşey olsa iyi olabilir. Mesela her bölüm bir donanımın nasıl yapıldığı hakkında vb.

Teşekkürler. Amacım bu forumdan olması değil. Peki bana yabancı veya Türkçe (tercihim) bir kaynak atar mısınız. Şöyle uzun soluklu birşey olsa iyi olabilir. Mesela her bölüm bir donanımın nasıl yapıldığı hakkında vb.

Youtube'da söyle arattim belki isine yarar.

How to make Motherboard

Kolay gelsin :)

Onu videolardan veya forumlardan öğrenmenizin imkanı, mümkünatı yok. İstediğiniz yabancı foruma bakın. Önce basit devreleri öğrenmekle başlayın, pi mic proğramlayın, müzik çalar falan yapın. Sonra anakarta geçersiniz.:) Emeklemeden zıplamak olur bu iş. Kütüphanelerde bütün elektronik kitaplarını yalayıp yutabilirsiniz. 40 fırın ekmek yemek diye bir deyim vardır. Bu aynı ona benziyor.

Ha videolarda göreceğiniz şey, sadece çizgilerden ibaret devre tasarımlarının, yapıldığı, silikonlarının fırınlandığı, hiç bir şey anlayamayacağınız şeyleri görebilirsiniz. O çipler de bir arada, robotik olarak parça parça, hızlıca lehimlenir, onları görürsün, başka bir olay bekleme.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı