Donanıma Ayrılmış RAM 2 GB

Daha fazla  
Bilgisayarımda yaklaşık 120GB yer vardı, sanırım 105 GB oyun indirdikten sonra 8 GB olan RAM'im, 6GB'a indi kaybolan 2GB ise donanıma ayrıldı. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bilgisayarımda yer olmaması bu konuyla ilgili olabilir mi?
(indirme yapmadan önce, hatta bilgisayarı aldığım günden bu güne 8 GB'dı)

Dosya Ekleri

• e22.png
    e22.png
    81,9 KB · Görüntüleme: 45
  • e222.png
    e222.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• işlem.png
    işlem.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 37
Ekran kartınız var mı? Yoksa işlemci üzerindeki dahili ekran kartına ayrılmış VRAM. BIOS üzerinden ayarlayabilirsiniz.
Ekran kartım var AMD RX570 4GB, BIOS üzerinden ne yapmam gerektiğini anlamadım, çok hakim değilim üzgünüm. Az biraz daha detaylandırabilir misiniz rica etsem?

Evet, işlemciniz APU. Eğer sisteminizde ekran kartı bulunmuyorsa RAM'in bir kısmı ayrılır. Bu ayrılan kısım ise CPU'nun grafik bölümü tarafından VRAM olarak kullanılır. RAM'iniz yetmediği sürece bir sorun teşkil etmez. Ama çok rahatsız oluyorsanız da bir 8 GB daha RAM alabilirsiniz.

Evet, işlemciniz APU. Eğer sisteminizde ekran kartı bulunmuyorsa RAM'in bir kısmı ayrılır. Bu ayrılan kısım ise CPU'nun grafik bölümü tarafından VRAM olarak kullanılır. RAM'iniz yetmediği sürece bir sorun teşkil etmez. Ama çok rahatsız oluyorsanız da bir 8 GB daha RAM alabilirsiniz.

Ekran kartım var, bir anda 2 GB'ın donanıma ayrılmasının sebebi ne olabilir? Bugüne kadar 8 GB'dı, bahsettiğim indirme işleminden sonra 2 GB ayrıldı.
Diskimde kalan boş alan miktarı 9 GB'a kadar inmişti ve bilgisayarım akıllı depolama modunu açmıştı. RAM'imin bir kısmının donanıma ayrılmasını buna bağlıyorum, yanlış mı düşünüyorum?

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-29_225945.png
    resim_2021-07-29_225945.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı