Donanımı düşük olmasına rağmen neden iPhone?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DiamondBullets06

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
iPhone'nun ne farklılığı var? Örnek bir Zenfone 2'yle karşılaştıralım. Zenfone 2'de 4 GB RAM, iPhone 6'da 1GB RAM. Zenfone 2'de 13 MP kamera, iPhone 6'da 8 MP. Zenfone 2 2.3 GHz, iPhone 6 1.4 GHz. Bir anlatabilir misiniz lütfen?

Yazılımlar aynı olsaydı Zenfone 2 tercih edilirdi. Burada Apple'ın yazılım başarısı ve işlemci mimarisinden dolayı böyle bir sonuç çıkıyor.

Bir reklam var görmüşsünüzdür, Bu bir Iphone, donanımı tam yazılımına, yazılımı da donanımına uygun.. diye gidiyor. O reklam olsa da her şeyi özetliyor aslında. Android kullanan firmalar donanımı yüksek göstererek buradan extradan daha fazla karlı satış yapıyorlar. Üstelik yazılım-donanım arasındaki ilişkiyi çok iyi sağlayamıyorlar. En iyi Android cihaz 1 yıl sonra yavaşlamaya başlıyor 2 yıl sonra çöp. Bende Android kullanıyorum IOS kullanıyor o yüzden övüyorum zannedilmesin ama hakkını teslim ediyorum. :) Iphone 4 eğer Apple önünü kesmeseydi halen kullanım açısından iyi bir cihaz olabilirdi belki. Ona rağmen fiyatı zar-zor 700-800 TL seviyesinde. 4GB ram Androide zor yeterken 1GB ram IOS'a yetiyor. İşte bütün mesele burada, Apple yazılım mühendislerine iyi para ödediği için iyi zaten. Bizde (Android kullanıcıları) halen çok ısınıyor, yavaşladı, niye kasıyor yada donuyor diye uğraşıyoruz işte. :)

"iPhone" adını da unutmamak lazım. :) Markada sattırıyor.

İphone, android telefonların işlemcilerinden kat kat daha iyi. Android telefonlar kadar istenilen özellikler olmasada ve ne kadar sinir olunsa bile bu telefonun hız ve ısınma problemi yok denecek kadar çok nadir. 2 sene oldu İphone 5c aldığım, hız sorunu hiç olmadı ısınma sorunu ise hiç olmadı neredeyse. Hız ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız İphone'dan şaşmayın.

Bir reklam var görmüşsünüzdür, Bu bir Iphone, donanımı tam yazılımına, yazılımı da donanımına uygun.. diye gidiyor. O reklam olsa da her şeyi özetliyor aslında. Android kullanan firmalar donanımı yüksek göstererek buradan extradan daha fazla karlı satış yapıyorlar. Üstelik yazılım-donanım arasındaki ilişkiyi çok iyi sağlayamıyorlar. En iyi Android cihaz 1 yıl sonra yavaşlamaya başlıyor 2 yıl sonra çöp. Bende Android kullanıyorum IOS kullanıyor o yüzden övüyorum zannedilmesin ama hakkını teslim ediyorum. :) Iphone 4 eğer Apple önünü kesmeseydi halen kullanım açısından iyi bir cihaz olabilirdi belki. Ona rağmen fiyatı zar-zor 700-800 TL seviyesinde. 4GB ram Androide zor yeterken 1GB ram IOS'a yetiyor. İşte bütün mesele burada, Apple yazılım mühendislerine iyi para ödediği için iyi zaten. Bizde (Android kullanıcıları) halen çok ısınıyor, yavaşladı, niye kasıyor yada donuyor diye uğraşıyoruz işte. :)
Aynen,katiliyorum sana. Su an iosa gecmek icin cirpiniyorum :D

İos hız performans olarak stabilite üzerine çalışan bir işletim sistemi 3 , 4 gb ram la zar zor çalışan android gibi değil. Uygulamalarına gelince zaten iphone cihazlar için uyarlandığından kasma donma asla görülmez.

4 yıl önce iPhone 4 aldım,hala kullanıyorum. ios sürümünü 7 yapmadım, halen 6.1.3. Bazen arayüzde kasmalar görebiliyorum ama 150 tane uygulama yüklü olduğu için diye düşünüyorum :). Oyun performansı hala sağlam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı