DOS Tabanlı Format ve Güvenli Veri Silme Programı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Sabit Diske format attıktan sonra da verilerinize erişilebilmesi mümkündür. Bu bağlamda verilerinizi güvenli bir biçimde silmek için farklı araçlar mevcut. Bunlardan biri de askeri standartlar ile veri silebilen Active@KillDisk. Windows üzerinden de çalıştırabileceğiniz programın bir de DOS sürümü mevcut.

Program ile ister diski formatlayabiliyor, isterseniz de verileri kurtarılamayacak şekilde silmek için farklı ülkelerin ordu standartlarını kullanabiliyorsunuz. DOS sürümünü ister CD'den, isterseniz de Flash bellekten çalıştırabiliyorsunuz.Bu bağlamda program basit ve kullanışlı bir arabirim ile geliyor. Hepsinden güzeli ise programın tamamen ücretsiz olması.

Download: Active KillDisk 9.0

Programı indirip klasöre çıkardıktan sonra BootDiskCreator.exe aracını çalıştırıp yönergeleri takip etmeniz yeterli.

active disk partititon.jpg

Son düzenleme:
Teşekkürler Recep bey, notebook'umun satışı öncesi diski tamamen sıfırlamak için güzel bir program arıyordum technopat sosyal yine imdadıma yetişti. (y) Programı indirdim, kill disc dedim ve hdd'yi sıfırlıyorum. Umarım yarın da satış gerçekleşecek ve Skylake sistemimi dizmeye başlayabileceğim.

USB'de dosya oluşturdum programla ancak sonra ne yapacağımı anlamadım. Bilgisayarımı USB üzerinden başlatıp HDD'mi nasıl fabrika ayarına mı döndürmem gerekiyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı