Dosya indirme yöneticisiyle daha hızlı indirin

S

Soner Gül

Ziyaretçi
İnternet hızınız ne kadar yüksek olursa olsun bazen dosyaları son hızda indiremeyebilirsiniz ya da torrent’ta olduğu gibi indirme hızını sınırlandırmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumları çözmek ve daha kaliteli indirme deneyimi yaşamak için bir indirme yöneticisine ihtiyacınız var. Belki de en tanınmış dosya indirme yöneticisi ücretli bir yazılım olan Internet Download Manager’dır ama bu yazıda ücretsiz yazılımlardan bahsedeceğim.

Free Download Manager


Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Free Download Manager dosyaları hızlı indirme, dosya indirme hızını sınırlandırabileceğiniz trafik kullanım kipi içermesinin yanı sıra Bittorrent protokolüne de destek veriyor. Yani programla torrent dosyası da indirebiliyorsunuz. Aynı zamanda flash video indirme özelliği, ses ve video dosyalarında önizleme ve indirme işlemi bittikten sonra format değiştirme imkanı da sunuyor.Programı indirmek için tıklayın.

Orbit Downloader

Orbit de temel olarak, Free Download Manager’ın barındırdığı özellikleri barındırıyor ama bir eksikle: Bittorrent protokolüne destek vermiyor. Programı indirmek için tıklayın.

(Firefox web tarayıcısından Free Download Manager ve Orbit Downloader’a yönlendirme yaparken FlashGot eklentisini kullanabilirsiniz. Programların Chrome’la çok sağlıklı çalışmadığını da belirteyim.)

DownThemAll!


DownThemAll! diğerlerinden farklı olarak bir Firefox eklentisi. Dosyaları hızlı bir şekilde indirme ve indirme hızını sınırlama gibi temel özellkiler bunda da mevcut. Basit bir indirme yöneticisi isteyen Firefox kullanıcıları için DownThemAll! daha iyi bir seçim olabilir. Eklentiyi indirmek için tıklayın (yalnızca Firefox için).

Kaynak: Dosyaları indirme yöneticisiyle daha hızlı indirin
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni konular

Yukarı