Dosya kaybı olmadan Windows 11'e geçme mümkün mü?

Yükseltme yapılabilir diye düşünüyorum, sonuçta Windows 10 imajı bu bildigimiz. Ancak beta sürecinde olduğu için hata/problem yaşatması muhtemel. Sanal Makinede test edebilme imkaninız var ise orada test etmenizi tavsiye ederim.

Merhaba, bildiğiniz gibi Windows 11 çıktı. Dosya kaybı olmadan Windows 10'dan Windows 11'e geçmek mümkün mü?

Yedek alırsanız mümkün. Fakat geçmenizi tavsiye etmiyorum, yıllardır aktif olan Windows 10 da bile hatalar var hala güncelleme alıyor. Windows 11 yeni çıktı ne hatalar vardır kim bilir. Güzel görünüm ya da performans isterken bir anda format atmak zorunda kalabilirsiniz.

Peki şu an mümkün değil midir?
Şu an için kaba tabir ile format atarak geçiyorsunuz diyebilirim. Yükleyeceğiniz diski biçimlendirmeniz gerekecek. Şu anda geçerseniz bir çok hata ile karşılaşırsınız zaten. Resmi olarak çıkmasını bekleyin. Geliştirici(Dev) sürümlerinde bir çok sorun olabiliyor.

Yedek alırsanız mümkün. Fakat geçmenizi tavsiye etmiyorum, yıllardır aktif olan Windows 10 da bile hatalar var hala güncelleme alıyor. Windows 11 yeni çıktı ne hatalar vardır kim bilir. Güzel görünüm ya da performans isterken bir anda format atmak zorunda kalabilirsiniz.
Hocam sizi de yordum ama peki nasıl geçiliyor? Yani setup.exe falan mı var?

Hocam sizi de yordum ama peki nasıl geçiliyor? Yani setup.exe falan mı var?

Önce ikincil bir diske ya da şu anki diski 2'ye bölüp (C ve D gibi) en az 60 GB yer açıyorsunuz. Windows 11 kurulumunu yaparken (format atarken) yeni kurduğunuz birime (D ve F gibi) format atıyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra dosyalarınız 2. bölümde duruyor olacak.

Önce ikincil bir diske ya da şu anki diski 2'ye bölüp (C ve D gibi) en az 60 GB yer açıyorsunuz. Windows 11 kurulumunu yaparken (format atarken) yeni kurduğunuz birime (D ve F gibi) format atıyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra dosyalarınız 2. bölümde duruyor olacak.
Tamamdır hocam sağ olun. çözüm olarak raporluyorum.

Tamamdır hocam sağ olun. Çözüm olarak raporluyorum.

Bu arada dediğim gibi. Eğer günlük kullanım ve oyun için kullanıcaksanız asla tavsiye etmiyorum. Aksi takdirde rekabetçi maçta iken bir anda oyun çöktü bir hata verdi gibi konular açmak zorunda kalabilirsiniz. ya da daha kötüsü Windows bozulması kurtarılamadığı zamanlar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı