Çözüldü Dosya kopyalama işlemlerinde yüzdelik bilgi ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enssgngr

Centipat
Merhaba, dosya taşırken veya kopyalarken gelen bilgi ekranı bende kayboldu. MB/s veri aktarım hızını görüntüleyemiyorum ama işlem yapabiliyorum, örneğin kopyalama veya taşıma yapabiliyorum fakat kaç dk sonra biteceğini göremiyorum. Bu hatanın nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

İşaretlediğim yere tıklaman gerek.

3954c450b67ece944ae3e36fe9dd58388ffce719.jpg

Merhaba, dosya taşırken veya kopyalarken gelen bilgi ekranı bende kayboldu. MB/s veri aktarım hızını görüntüleyemiyorum ama işlem yapabiliyorum, örneğin kopyalama veya taşıma yapabiliyorum fakat kaç dk sonra biteceğini göremiyorum. Bu hatanın nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

1677602557052.png

Diğer ayrıntılara basıyor musunuz peki?

Hayır bu ekran hiçbir şekilde gelmiyor. Attığınız resimdeki bilgi ekranı gelmiyor.

Altta sorunun ayrıntısını verdim.

Yani eger kucuk dosayalari filan kopyaliyorsaniz ve SSD'iniz yazma ve okuma hizi yuksekse o ekran gelmeden kaybolur. Ama buyuk GB dosyalaroni aktarirken de gozukmuyorsa o zaman soru vardir.

Yani eger kucuk dosayalari filan kopyaliyorsaniz ve SSD'iniz yazma ve okuma hizi yuksekse o ekran gelmeden kaybolur. Ama buyuk GB dosyalaroni aktarirken de gozukmuyorsa o zaman soru vardir.

Büyük dosyaları aktarırken göstermiyor.

CMD açıp " SFC /scannow " yazar mısınız? Yönetici olarak açın CMD'yi.

Tarama başlattı şu an.

1677603741850.png

CMD açıp " SFC /scannow " yazar mısınız? Yönetici olarak açın CMD'yi.

Yapmam gereken başka bir şey var mı?

Tamam çok teşekkür ederim sorunum çözüldü :)

Son düzenleme:
Büyük dosyaları aktarırken göstermiyor.

Tarama başlattı şu an.

Eki Görüntüle 1685385

Yapmam gereken başka bir şey var mı?
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Eğer halen sorun devam ediyorsa aşağıdaki işlemi uygulayın.

1-Yeni bir not defteri açın. Aşağıda vermiş olduğum metini kopyalayıp yapıştırın.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\OperationStatusManager] "EnthusiastMode"=dword:00000001

Daha sonra "Dosya" butonuna basın.

01.png

2-Farklı kaydet diyerek "Technopat.reg" olarak masaüstüne kaydedin.

02.png

03.png

3-Daha sonra kaydetmiş olduğunuz dosyayı açın ve "Evet" butonuna basın.

04.png

05.png

Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp sonucu bizimle paylaşın.

Geri
Yukarı