Dosya sıkıştırma

• Konuyu başlatan Kryp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 814

Kryp

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum ve iki oyunumu arşivleyerek bir flash belleğe atmak istiyorum, bu işlemi hangi programla yapabilirim? Soru sorarsanız detaylandırabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum ve iki oyunumu arşivleyerek bir flash belleğe atmak istiyorum, bu işlemi hangi programla yapabilirim? Soru sorarsanız detaylandırabilirim.

Oyunları sıkıştırabilirsiniz ancak parça parça yapmanız lazım. Tek parça halinde aktaramazsınız.

En yüksek sözlük boyutunu seçip max sıkıştırma yapsanız bile %65 sıkıştırma oyun dosyaları için biraz zor. Üstelik bahsettiğim sıkıştıma 97 küsür GB için belki günler sürebilir. Bence sıkıştırmasız olarak 3-4 GB'lik parçalara bölüp farklı USB belleklere aktarın.
WinRAR, 7Zip sıkıştırmadan hızlıca bölüntüleme yapabiliyor.

En yüksek sözlük boyutunu seçip max sıkıştırma yapsanız bile %65 sıkıştırma oyun dosyaları için biraz zor. Üstelik bahsettiğim sıkıştıma 97 küsür GB için belki günler sürebilir. Bence sıkıştırmasız olarak 3-4 GB'lik parçalara bölüp farklı USB belleklere aktarın.
WinRAR, 7Zip sıkıştırmadan hızlıca bölüntüleme yapabiliyor.
demek istedğinizi pek anlamadım ama elimde başka başka flash yok. sanırım kingdom'ı atıp w3'ü atmayacağım

Text dosyalarını yüksek oranla sıkıştırabilirsiniz. Ancak oyun dosyaları gibi zaten önceden iyice paketlenmiş dosyalar çok da fazla sıkıştırılamıyor. 97 GB atıyorum en fazla 85 GB olur. O da belki 1-2 gün sıkıştırmanın sonucunda. Eğer başka bellek yoksa daha küçük boyutlu olan Witcher 3'ü silip. Daha sonra internetten çekmek en mantıklı çözümlerden birisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı