Dota 2 Anti Void Rehberim

C

Cpisy

Ziyaretçi
Son zamanlarda özellikle Ranked maçlarında neredeyse her maçta Void seçilmektedir. Sizde benim gibi her oyunda Void'e karşı oynamaktan sıkıldınız mı? İşte kendi deneyimlerimle uyguladığım Anti-Void rehberim;

1-) Oyunun hemen başında kimse hero seçmeden hemen Doom'u alıyoruz. Artık karşı rakip değil Void seçmeyi V harfi ile başlayan hero alamaz. Burada bazen şöyle bir sıkıntı çıkıyor, sizin takımınızdan Void alan olabilir. Onu da şöyle halledebiliriz, oyunun carry'si olduğunuzu söylersiniz zaten takımınızda aklı başında olanlar varsa Doom'un yeterli olacağını anlar.
2-) İkinci seçenek olarakta Treant Protector'u seçiyoruz. Böylece Void takımımızdan herhangi bir heroyu Chronosphere'e aldığında heromuzu healliyoruz ve böylece Void'in vuruşlarını 4-5 vuruşa kadar bloklayabiliyoruz. Kendimiz Chronosphere'e yakalanırsak yapacak bir şey yok (ki yakalanma ihtimalimiz çok düşük sürekli ilk skilimizle invisible dolaşarak).
3-)Diğer seçenek olarak da Void'in vuruşlarını absorbe edecek ve Chronosphere'e yakalanmamız da dahi büyük ihtimalle ölmeden kurtulabileceğimiz heroları seçmek. Örneğin; Dragon Knight, Axe, Visage, Brewmaster, Wraith King, Brist, Night Stalker, Timbersaw ve kısmen Ursa, Naix alınabilir.

Yukardaki adımları uygulayarak Void'siz oyunlar oynayabilir ya da her Void seçen takımın oyunu kazanamayacağını gösterebilirsiniz.

Peki, o halde etkili bir yöntem de benden gelsin. Karşıda Void varsa support amaçlı Disruptor alınabilir.
Hedefteki düşmanı belirli bir zaman gerideki konumuna yollayabildiği için Void'in küresini boşa çıkarabilmektedir.
Peki ya Disruptor kürenin içerisinde kalırsa ne olur? GG FF :)

Tabi ki support olarak da bir çok antisi var ama support rolünde ne kadar anti alırsak alalım takımda iyi bir carry yoksa sonuç gene hüsran olur. Ben Void'e karşı koyabilecekleri seçtim, Ayrıca support item olarak eul's scepter, staff force ve ghost Void'i çıldırtacak cinstendir.

Chrononun içine çalışmakta antilemez mi ?
Dışarda kalıp vurmayı kastediyorsan çok zor ve bunu sadece range yüksek herolar yapabilir. Onlarında dışardan vurmakla herhangi bir şey yapma şansları yok sadece yukarıda belirttiğim gibi itemlarla Void'i rahatsız edebilirler. Range yüksek olanlardan Skywrath ulti ile belki bir nebze korkutabilir. Ama belirttiğim gibi support rolünde istediğimiz kadar iyi olalım asıl anahtar takımda iyi bir carry olması ve Void'e late game de karşı koyabilmesidir.

late game de Treant'ın heali hiç bir işe yaramaz karşıda Tinker varsa ve kasmış ise Void'i her türlü alır

İlk 20 dakikada voide 5-6 kill bir verirseler lanede sonraları işler zorlaşır. Ama voide lanede nasıl kill veriyorlar anlamıyorum ben. Heroda damage vuran bir tane skill yok. Ama ruslar sağolsun ondan sonra void çok güçlü hero diyorlar. Ben geçen akşam Phantom Lancer ile kasmış bir voide karşı kazandım gerçekten çok ters gelebiliyor PL void için. Diffusal ile MoM'u silersenizde tadından yenmiyor. Teoride bir çok taktik denenebilir ama en garantisi voidi kastırmamak mid herosundan bu konuda destek almak şart sürekli gang gelmesi lazım kesemeseler bile town'a gitmesini sağlasalar yeter. Bide lanede kasarken voide iyi taciz yapacak bir support ile oyun başı ezilen bir voidin sonraları toparlaması gerçekten zor olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı