DotA 2 Nasıl Bir Oyundur ?

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir arkadaştan Dota 2 kodu almıştım ve yükledim. Sorularıma geçeyim:

1- Online oynamak için acaba Dota 2 Test'i de mi yüklemek gerekiyor ?
2- Oyun Güzel mi ?
3- LoL oynadığım için yabancı gelmez diye düşünüyorum, sizce de öyle mi ?
4- Gerçek paranın oyun içinde ne kadar önemi var ?
5- Oyunda en iyi taktikleri ve açıklamaları bulabileceğim site hangisi ?
6- League Of Legends'ta Türk serverlarındaki gibi küfürbaz ergenler vs. insanlar var mı ?

Onlie oyunlara sardın bu aralar belli. :) Sorularına ben de cevap yok ama şunu söyleyebilirim. Hayatım boyunca hiç bir onlie oyunda gerçek para harcamadan bir yerlere gelebildiğini göremedim. Paran varsa kralsın, yoksa orta seviye takılırsın. Bir yerlere gelince paran yoksa bile bir bakmışın oyuna yüzlerce lira yatır mışın...

Onlie oyunlara sardın bu aralar belli. :) Sorularına ben de cevap yok ama şunu söyleyebilirim. Hayatım boyunca hiç bir onlie oyunda gerçek para harcamadan bir yerlere gelebildiğini göremedim. Paran varsa kralsın, yoksa orta seviye takılırsın. Bir yerlere gelince paran yoksa bile bir bakmışın oyuna yüzlerce lira yatır mışın...

Evet bu aralar öyle oldu :) League Of Legends'ta gerçek para pek bir şeye yaramadığı için sormuştum. Genel olarak ben de şikayetçiyim online oyunlardaki gerçek para sıkıntısından.

1.Hayır.
2.Oyun gayet güzel.Fakat alışması League of Legends'a göre oldukça zor.
3.Tam tersi bir durumda dediğin olurdu ancak:)
4.Hiç bir getirisi yok.League of Legends'ta skin almak gibi birşey.Oyunun dengesine bir etkisi yok.
5.Taktikler oyuncuların tarzı gereği çok fazla değişmektedir.Stabil taktik söz konusu olamaz.Fakat yetenekli oyuncuların kanallarından maçları izliyerek birşeyler ögrenebilirsin.
6.Ben şahsen ''EU east,EU west,China'' bu ülkeler de oyuna giriyorum,onun dışında oldukça kalabalık bir arkadaş topluluğumuz var.Sana yardımcı olabiliriz(Küfürbaz ve ergen bulamazsınız).

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu söyleyeyim: Eğer benim gibi 2008'den beri hem Garena ve hem Battle.net'te oynadıysan sıkıntı yok.

Eğer oynamadıysan sıkıntı yaşarsın.

1.Hayır.
2.Oyun gayet güzel.Fakat alışması League of Legends'a göre oldukça zor.
3.Tam tersi bir durumda dediğin olurdu ancak:)
4.Hiç bir getirisi yok.League of Legends'ta skin almak gibi birşey.Oyunun dengesine bir etkisi yok.
5.Taktikler oyuncuların tarzı gereği çok fazla değişmektedir.Stabil taktik söz konusu olamaz.Fakat yetenekli oyuncuların kanallarından maçları izliyerek birşeyler ögrenebilirsin.
6.Ben şahsen ''EU east,EU west,China'' bu ülkeler de oyuna giriyorum,onun dışında oldukça kalabalık bir arkadaş topluluğumuz var.Sana yardımcı olabiliriz(Küfürbaz ve ergen bulamazsınız).

Teşekkür ederim ancak oyunu nasıl online oynayacağımı bilmiyorum.

Şunu söyleyeyim: Eğer benim gibi 2008'den beri hem Garena ve hem Battle.net'te oynadıysan sıkıntı yok.

Eğer oynamadıysan sıkıntı yaşarsın.

Hayır oynamadım.

Teşekkür ederim ancak oyunu nasıl online oynayacağımı bilmiyorum.

Hayır oynamadım.

İlk olarak bir steam hesabına sahip olmanız gerekir.
Arkadaşınızın size vermiş olduğu bir anahtar vardır.
Anahtarı steam hesabınız ile onay vermeniz gerekiyor.
Sonra gelen anahtarı oyun kütüphanemize ekliyoruz.
Steam'in games sekmesinde dota2 sekmesine geliyoruz.Oyna diye bir seçenek mevcuttur.Oyunun içine girip ''find match'' kısmından maç arıyoruz.Sonra biraz bekliyoruz ve gelen maçı kabul ediyoruz(Find match kısmında: oyun modu,ülke,dil ayarlarını istediğimiz şekilde düzenliyerek oyuna giriyoruz).

İlk olarak bir steam hesabına sahip olmanız gerekir.
Arkadaşınızın size vermiş olduğu bir anahtar vardır.
Anahtarı steam hesabınız ile onay vermeniz gerekiyor.
Sonra gelen anahtarı oyun kütüphanemize ekliyoruz.
Steam'in games sekmesinde dota2 sekmesine geliyoruz.Oyna diye bir seçenek mevcuttur.Oyunun içine girip ''find match'' kısmından maç arıyoruz.Sonra biraz bekliyoruz ve gelen maçı kabul ediyoruz(Find match kısmında: oyun modu,ülke,dil ayarlarını istediğimiz şekilde düzenliyerek oyuna giriyoruz).

Steam kullanmasını biliyorum ve aldığım oyunlar da mevcut. Ama yine de açıkladığınız için teşekkür ederim. Find match kısmını görmemişim demekki.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı