Dota 2'ye başlanır mı?

ExRofix

Femtopat
Daha fazla  
8 seneden beri LoL oynuyorum artık aşırı sinir olmaya başladım. Kendime hakim olamıyorum, bunun yerine DotA 2'yi öneridiler sizce DotA 2 oynanır mı?

DotA 2 oynuyorum yaklaşık 2 senedir. Oyun gerçekten yeni oyuncular anlamasın diye dizayn edilmiş gibi. Başlarda çok zorlanacaksın fakat azim edersen oyununm 40. saatlerine doğru keyif almaya başlarsın.

orada burada CS:GO oynadı diye ''Gamer'' olan arkadaşlar var. PUBG oynadılar diye kendilerini oyuncu sanıyorlar. Bence başlayın en azından farklı oyunları görmüş ve tanımış olursunuz

İnsanlar önerdi diye değil de kendiniz beğendiğiniz için oynayın, zaten ücretsiz indirip deneyin beğenirseniz oynayın, beğenmezseniz oynamayın.
orada burada CS:GO oynadı diye ''Gamer'' olan arkadaşlar var. PUBG oynadılar diye kendilerini oyuncu sanıyorlar. Bence başlayın en azından farklı oyunları görmüş ve tanımış olursunuz
O kişilere kanser oluyorum, gamer'ım diyor oynadığı oyun ne, PUBG CSGO. Tomb Raider, MGS, Witcher dediğiniz zaman bön bön bakıyorlar.

Aman aman.. Sakın.. Dünyada gördüğüm en kanser oyuncu kitlesi DotA'daydı. 10+ sene sonunda laptop parçalayarak bıraktım. LoL hiç oynamadım ama onu belirteyim.

LOL'de sinir olup DOTA'ya mı başlayacaksınız? Aynı şey. 5000 saat+ oynadım, 2 yıl önce bıraktım. Oyuncular aynı kanserlikte. Hele oyunlarda flame atan, leave atan tipseniz böyle tipler size daha çok geliyor. Davranış skoru diye bir şey var. Onu yüksek tutarsanız her zaman olmasa da arada insanlar geliyor takımınıza ama o puan düşük kalırsa o zaman dünyanın en kanser oyunu oluyor. Yeni başlayan oyuncunun da muhtemelen o davranış skoru oyunu öğrenene kadar dibe vuracak. Her takımınıza gelen kötü oynadınız diye rapor edecek, sövecek. Bence başlamayın.

DOTA oynuyorum. Çok zevkli. Arkadaşların yorumlarına katılıyorum fakat kendinde öğrenebilirsin. Deneme modları var. Antrenman maçları botlarla oynama ve en önemlisi kahramanı deneme modu var. Önemli olan oynamış olduğun sınıfa uygun eşyaları tanıman, karşı takımdaki düşmanların özelliklerini öğrenmen ve yeteneklerini ne zaman kullanacağını bilmendir. Bende ilk başlarda alışamadım sürekli ölüyordum fakat şimdi hangi karakter olursa olsun ona uygun eşyaları alıp çoğu maçı maçın edo'su olarak oyunu bitiriyorum.

Önemli not: Report sistemleri çok kötü. Birisi sizi bildirdiği zaman hemen düşük seviye oyuncuların olduğu bölüme atıyorlar. Öyle bir durum olduğu zaman hiç uğraşmayın yeni bir steam hesabı açın. Çünkü 2 maç kazanmanız gerekiyor ve o da çok zor. Oyundan soğuyabilirsiniz. O yüzden önceliğiniz botlarla alıştırma ve kahramanları deneme modları olsun. Sonrasında serbest seçim ve turbo modlarını seçerek oynayabilirsiniz. Ayrıca kendinize uygun ve oynaması kolay karakterleri denedikten sonra gerçek oyuncularla oynarken onları seçip oynayın. Daha çok zevk alacaksınız.

Tavsiye karakterler: Kuvvet sınıfından Bristleback, Huskar, Çeviklik sınıfından Clinkz, Drow Ranger, Sniper, Phantom Assassins, Troll Warrior, Slark, Zeka sınıfından Skywrath Mage, Zeus, Windranger.

Ben 100 yaşıma kadar yaşarım diyorsanız başlayın 100 yaşında anca öğrenirsiniz. Tabi ki abartıyorum ama oyun oldukça zor zaten LOL'e ezilmesinin sebebi de bu.

Geri
Yukarı