Download 20 fakat oyunlar 1.70 MB ile iniyor

Sadece Windows update'e sağ tıkla ve durdur. Daha sonra indirmeyi durdurup tekrar başlat. Hızda artış olur büyük ihtimalle.

Kablolu bağlandığın zaman 2.5’e kadar görebilmen lazım. Mbps ve MB/s farklı kavramlar. Börev yöneticisinde 14 Mbps görüyorsan gerçek indirme hızın için o değeri 8’e bölmelisin.
Evet. MBPS ve MB/S farklı kavram.
1601367625130.png

Halbuki 25 MBPS alıyorum. :D
@Affansen anakartın Ethernet kontrolcüsünün hızı baz alınıyor. Yani internetinin tamamını kullansan bile %25 görünecek.
Nasıl yani? :)

@Affansen mesela hocam benim Ethernet portum 100 Mbps. Ama hattım 8 Mbps. Portun 100 Mbps olması, en fazla 100 Mbps bağlantı alabileceğimi gösterir, biliyorsunuzdur. İki bilgisayarı birbirine Ethernet ile bağlayıp dosya aktarımı yapmaya çalışın. 12.5 MB/s ile aktarım yapacaktır. Ama sizin internetiniz, örneğin, 8 Mbps ise ortalama 1 MB/s ile indirme yapar.

Kısacası sistem internetinizin hızını değil, anakartın Ethernet hızını gösterir. Bu kullanımı % şeklinde gösterir. Eğer kullanımın %100 olmasını istiyorsanız, 100 Mbps internetinizin olması lazım.

@Affansen mesela hocam benim Ethernet portum 100 Mbps. Ama hattım 8 Mbps. Portun 100 Mbps olması, en fazla 100 Mbps bağlantı alabileceğimi gösterir, biliyorsunuzdur. İki bilgisayarı birbirine Ethernet ile bağlayıp dosya aktarımı yapmaya çalışın. 12.5 MB/s ile aktarım yapacaktır. Ama sizin internetiniz, örneğin, 8 Mbps ise ortalama 1 MB/s ile indirme yapar.

Kısacası sistem internetinizin hızını değil, anakartın Ethernet hızını gösterir. Bu kullanımı % şeklinde gösterir. Eğer kullanımın %100 olmasını istiyorsanız, 100 Mbps internetinizin olması lazım.
Şimdi anladım. :)

Ethernet portum yok. 🤣

Demek istediğinizi anladım. Teşekkürler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı