Download ve upload değerlerim iyi ama ping sorunu yaşıyorum

cinar04

Femtopat
Daha fazla  
Kablolu bağlandığımda 50 Mbps download 5 Mbps upload alıyorum, İzmir'in çiğli ilçesinde yaşamaktayım. Genel olarak internet sıkıntısı yaşıyorum gerek film izlerken gerek oyun oynarken gerek Zoom meetinglerinde ciddi internet sorunları yaşıyorum.

Oyunlarda pingim 100 aşağısana nadiren iniyor, inse bile 5 dk dan fazla kalmıyor. CS:GO'da genel olarak 240 civarı alıyorum ama 700'leri gördüğüm de oluyor. Rocket League de 100'den aşağı hiç inmeyip 990ları görüyorum yanda 4 tane simge çıkıyor sorunla alakalı ne olduğunu anlayamıyorum. GTA Online'a giremiyorum bile denebilir girdiğim gibi düşüyorum ya da yarıda offline moda atıyor.

Yeni bilgisayar aldım durum bundan da kaynaklı olabilir hiçbir fikrim bulunmamakta ( Lenovo Ideapad Gaming 3). Evde benimle birlikte 4 kişiyiz ama ben interneti kullanırken en fazla 3 kişi oluyor internette, ki tek başıma olduğumda bile evde yine de ping sorunum oluyor. Araştırdım uzun uzun ama ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim bulunmamakta. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Not: görseldeki değerler kablosuz bağlantıyla test edildi.

Ekran Görüntüsü (18).png

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet servis sağlayıcısını ara.

5 g ye bağlanmamı söylediler başka bir sorun olmadığını söylediler kabloyla bağlanmıyorsan normal dediler ama yine de internetim kötü ping seviyelerimde öyle aşırı bir düşüş olmadı. Kablo da çekemiyorum ve arkadaşlarımın internet hızları benimkine kıyasla çok az kalmalarına rağmen hala pingleri benden daha düşük ve onlar da kabloyla bağlanmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı