DP girişi olmayan laptopa 2K 165 Hz monitör nasıl bağlanır?

İronfist

Kilopat
Makaleler
1
Lenovo Legion 5 Pro laptopuma 2K ASUS monitör bağlayacağım fakat DP girişi yok. Dönüştürücü mu almam gerekir? Yoksa HDMI to DP veya var ise USB C to DP gibi bir şey isimi görür mu? 2 k 144Hz aktarsa benim için yeterli. Direkt HDMI ile bağlarsam monitöre 144Hz 2K görüntü alabilir miyim? İlla DP'ye ihtiyaç var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Laptopunuz bu mu?

Sanırım laptopunuzun arkasında HDMI 2.1 var. Yan tarafında da DisplayPort 1.4 olduğu yazıyor, Mini DisplayPort veya USB-C şeklindedir büyük ihtimalle.

Bu iki bağlantının da 2K 165 Hz verebiliyor olması lazım. Monitörünüzde HDMI 2.1 girişi varsa direkt kaliteli bir HDMI 2.1 kabloyla bağlayabilirsiniz.

Dönüştürücü kabloları tam bilmiyorum, yeterince iyi kalite, iletim hızı yüksek bir kablo bulursanız teknik olarak o hızları vermeli, ama marka model bilmiyorum.

USB-C veya Mini DisplayPort’u da benzer şekilde DisplayPort’a çeviren kaliteli kablo bulabilirseniz o da iş görmeli.

Ama dediğim gibi dönüştürücüler hakkında pek fikrim yok. Haberim olmayan bir kısıtlamaları vs olabilir. En iyisi monitörde de HDMI 2.0 veya 2.1 varsa HDMI ile bağlamak.

Notebook'ta HDMI 2.0 varsa direkt max 2K 144Hz alabilirsin. Dönüştürücüyle olabilir ama aktif dönüştürücü alman gerekir ve dünya paradır, o parayı ekle yeni notebook al derim yani.

Laptopunuz bu mu?

Sanırım laptopunuzun arkasında HDMI 2.1 var. Yan tarafında da DisplayPort 1.4 olduğu yazıyor, Mini DisplayPort veya USB-C şeklindedir büyük ihtimalle.

Bu iki bağlantının da 2K 165 Hz verebiliyor olması lazım. Monitörünüzde HDMI 2.1 girişi varsa direkt kaliteli bir HDMI 2.1 kabloyla bağlayabilirsiniz.

Dönüştürücü kabloları tam bilmiyorum, yeterince iyi kalite, iletim hızı yüksek bir kablo bulursanız teknik olarak o hızları vermeli, ama marka model bilmiyorum.

USB-C veya Mini DisplayPort’u da benzer şekilde DisplayPort’a çeviren kaliteli kablo bulabilirseniz o da iş görmeli.

Ama dediğim gibi dönüştürücüler hakkında pek fikrim yok. Haberim olmayan bir kısıtlamaları vs olabilir. En iyisi monitörde de HDMI 2.0 veya 2.1 varsa HDMI ile bağlamak.
evet laptop bu fakat usb c şeklinde var yani kalın uclu dp yeri yok

Anladım, USB-C üzernden DisplayPort standardı sunuyor yani.

Dark 1.8M USB3.1 Type-C - Display Port 4K@60p Kabl Dark 1.8M USB3.1 Type-C - Display Port 4K@60p Kabl : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Şunun gibi kablolar işinizi görür, ancak yorumlarda görüntü kesintilerinden vs bahsedilmiş, pek kaliteli olmayabilir kablo bilemiyorum.

Monitörde HDMI girişi yok mu?
teşekkür ediyorum hocam.18gbs hızında hdmi 2.0 kablo aldim.2K çözünürlükte 144hz veriyor.100TL ye aldım. Değerli cidden pahalı.

konunun üzerinden baya geçmiş ama ben de 165 hz aşırtma ile 180 hz bir monitör aldım laptopum hdmi 2.0b destekliyor dp portu yok nasıl kullanabilirim acaba bir yöntem bulamadım aldığım monitör lenovo y27-30
HDMI 2.0 2K 144 Hz destekliyor, başka görüntü çıkışı yoksa daha fazlasını alamazsınız.

Laptop modeli nedir? USB-C çıkışı üzerinden daha yüksek frekansta görüntü çıkışı sunuyor birçok yeni laptop.

Geri
Yukarı