DP, HDMI ve DVI Bağlantıları Nasıl Yapılır?

Yuspedile

Kilopat
Makaleler
2
İyi geceler herkese. Ben yakın zamanda masaüstüne geçmeyi planlıyorum. Lakin kafamda deli sorular hâlâ mevcut. Almak istediğim modelleri belirledim.

Galax 1050Ti EX OC almayı planlıyorum. Üzerinde DP, HDMI, Dual Link DVI portları var.
Anakartı MSI H110M Pro-VD olarak almak istiyorum ve bunun üzerlerinde de DVI ve HDMI portları var.
Monitör olarak da bunu almak istiyorum ve bunda da VGA, DP, HDMI portları var.

Şimdi ben yarın bir gün böyle bir sistem aldığım zaman bu kablolama işlemini nasıl yapacağım? Onu öğrenmek istiyorum. Ayriyeten çevirici olmadan kullanmam mümkün olur mu?
Cevabını buldum ve forumun bir kuralı da cevabını ya da çözümünü bulduğunuzda bunu belirtmek. O yüzden hortlatmak zorundayım.

Şimdi şöyle ki, eğer siz harici bir grafik kartı kullanacaksanız -yukarıda benim belirttiğim gibi- anakartın üzerindeki girişlerle hiçbir işiniz yok. Direkt olarak monitör ile ekran kartının arasına kablo atmanız yeterli.

Eğer işlemcinizde dahili bir grafik yongası bulunuyorsa -Intel veya AMD APU gibi- ve bundan görüntü almak istiyorsanız, bu bağlantıyı monitör ile anakart arasında yapmanız gerek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı