Çözüm DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hopeツ︎

Decapat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Gaming Pavilion - 15-dk0011nt
HP 85FB 42.46 & Insyde F.60
Windows 11 Home 22H2 & Fedora 37 Workstation
Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @2.60+4.50GHz
SAMSUNG 512 GB MZVLB512HBJQ-000H1
16 GB DDR4 Micron 3200MHz
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design
NVIDIA High Definition Audio B&o Bang Olufsen
Razer Kraken Tournament Edition Black
Razer Deathadder Elite RGB
Razer Blackwidow Elite RGB
Razer Goliathus Control Fissure Edition Extended
Meslek
Grafiker
Herkese selamlar, ve güzel forumlar diliyorum... :)

HP Gaming PavILION-15-DK0011NT Notebook'umda ilginç bir şekilde başlığını attığım, üzgün suratlı sinir bozucu hatayı aldım. Sonrası malum tabii ki hatanın kaynağını ve ne üzerine geliştiğini anlamaya çalışmam lazımdı. Sonra anladım ki benim bilgisayarım için bu sorun yazılımsaldı. Aslında, sürekli Windows ortamında alınan mavi ekran hatalarının kaynağı donanım olarak gösterilir ve ona yorulur. Fakat bu belirttiğim gibi makinelere ve bileşenlerine göre değişiklik göstermekte. Yaptıklarımı burada paylaşmak istedim ki bu sorundan müzdarip olanlar belki de donanımsal değil de yazılımsal sorununu böylece kolayca halledebilir. İnternet ortamında gördüğüm kadarıyla bu hatadan payını almış ve canı sıkılan çok kullanıcı var. İşte yapmanız gerekenler...

Dahili ve harici grafik birimlerinizin güncel olduğuna ve video sürücü dosyalarının sistemde hatasız, kalıntısız bulunduğuna emin olun.
Denetim masasında yer alan güç seçeneklerinde hızlı başlatmayı kapatın ve sistemi yeniden başlatın.
SSD/HDD sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.
Eğer sistemi strese sokan yüklü bir oyun ya da yazılım üzerindeyseniz adaptörünüz takılı olsun (hataları en aza indirger ve aynı zamanda performans elde edersiniz)
BIOS sürücünüz güncel olsun. (BIOS güncellemek bilmeyen biri için risklidir eğer bilmiyorsanız bu seçenekten uzak durun)
Hali hazırda bir grafik sürücünüz varsa, Update'in arka planda yeni bir display sürücüsü yüklemesine izin vermeyin. (Temiz olmayan üst üste bir kurulum istemezsiniz)
Sisteminizi sorun olmayan farklı bir tarihe geri yüklemeyi deneyin.
Son çare olarak ise sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.

Eğer sistem sıfırlamasından da bir sonuç alamıyorsanız bu tüm okları donanımsal arızaya çevirir. Bunun için teknik biriminizden destek almanız gerekebilir.
Umarım bsod hatalarını böylece unutursunuz... İyi forumlar dilerim.

Grafik Sürücüleri WHQL sürüm olarak seçilmeli. Bunu da unutmamak gerek. Ayrıca bazen kullandığınız uygulamalar ve yazılımlar yüzünden de sorun alabiliyorsunuz. Eğer tekrar Mavi Ekran alırsanız konu oluşturup beni etiketleyip minidump dosyanızı incelettirebilirsiniz.

Grafik Sürücüleri WHQL sürüm olarak seçilmeli. Bunu da unutmamak gerek. Ayrıca bazen kullandığınız uygulamalar ve yazılımlar yüzünden de sorun alabiliyorsunuz. Eğer tekrar Mavi Ekran alırsanız konu oluşturup beni etiketleyip minidump dosyanızı incelettirebilirsiniz.
Kusura bakmayın baya oldu ama acer aspire 7 rtx 3050 laptopumda aynı hatayı alıyorum durmadan artık kıracağım makineyi.

Kusura bakmayın baya oldu ama acer aspire 7 rtx 3050 laptopumda aynı hatayı alıyorum durmadan artık kıracağım makineyi.

Bunun için minidump dosyanızla birlikte yeni bir konu oluşturun ve konuya beni etiketleyin. Müsait olduğum bir vakit yardımcı olurum, bilginize. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı