DPI kablosunun kötü olması FPS'i anlık olarak düşürür mü?

MakeisS

Decapat
Merhabalar AOC 27G2U monitörün içinden çıkan DPI kablosunu kullanıyorum. 144 Hz'e alınca ekran git gel yapıyor. Hatta LoL oynarken 60Hz'e falan alınca da git gel yapıyor ve git gel yaptığı sırada FPS'imi düşürüyor. Asıl sorum şu DPI kablosunun kötü olması FPS'i anlık olarak düşürür mü? Bir de yeni bir kablo sipariş ettim bu kablo sorunumu çözer mi? Link bu kablo sorunumu çözer mi? Monitör'de bir problem olmasından korkuyorum yeni aldım bir daha kargo işleriyle uğraşmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Problem kabloya ya da monitöre bağlı olsa, ekran git gel yaptığında FPS değerlerinin oynamaması lazım. Ekran kartını OCCT ile ya da FurMark ile test edin. Ek olarak, FreeSync ya da G-Sync açık ise kapatıp tekrar deneyin.

Problem kabloya ya da monitöre bağlı olsa, ekran git gel yaptığında FPS değerlerinin oynamaması lazım. Ekran kartını OCCT ile ya da FurMark ile test edin. Ek olarak, FreeSync ya da G-Sync açık ise kapatıp tekrar deneyin.

17 dakika FurMark testine soktum hiçbir problem çıkmadı. Kapanma vs gibi gibi. Ama 144 Hz'e monitörü aldığım zaman ekran git gel yapıyor ve yaparken FurMark'da FPS'im düşüş yaşıyordu.

Anladım. 60 Hz'de de yaşadığınızı belirtiyorsunuz, bana hâlâ ekran kartından gibi geliyor ama bilemiyorum. Sipariş verdiğiniz kablo çok kaliteli, umarım çözüm olur.

Anladım. 60 Hz'de de yaşadığınızı belirtiyorsunuz, bana hâlâ ekran kartından gibi geliyor ama bilemiyorum. Sipariş verdiğiniz kablo çok kaliteli, umarım çözüm olur.

60Hz'de sorunu sadece LoL'de yaşıyorum diğer masaüstü Valorant gibi oyunlarda hiçbir sıkıntım yok sadece LoL'de öyle bir sıkıntı yaşıyorum. Umarım kabloyla düzelir.

Geri
Yukarı