DPI oranı yükselince ne değişiyor?

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Yeni üretilen oyun farelerinde DPI oranları 18.000 hatta 20.000'lere kadar çıkıyor. Ne fark ediyor bu kadar yüksek olması? Şayet ben CS:GO oynarken 400 DPI, normal takılırken 1600 DPI kullanıyorum. 20.000 DPI kullansam uçar zaten fare.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni üretilen oyun farelerinde DPI oranları 18.000 hatta 20.000'lere kadar çıkıyor. Ne fark ediyor bu kadar yüksek olması? Şayet ben CS:GO oynarken 400 DPI, normal takılırken 1600 DPI kullanıyorum. 20.000 DPI kullansam uçar zaten fare.
Ani bir anda birisi önüne çıkarsa düşük DPI da kaydıramama ihtimalin var.

Kısa ca kendime göre yazayım , ekranının sol alt kose den sağ üst köşe ye ne kadar zaman da gidiyor tek çekiş de gitmesi , basitçe bu teknik açıklaması çok uzun . Dpi işlemci kullanımını artırır .

Ani bir anda birisi önüne çıkarsa düşük DPI da kaydıramama ihtimalin var.
O durumlar için fare ivmesi denen ayarı aktifleştiriyorsun işte. Çok iyi düzeyde CS:GO oynadığım için 400 DPI olarak kullanmak en mantıklısı diyebilirim. eDPI çarpanını rahatça kontrol edebiliyorsun o şekilde ve yavaş olmassa maalesef sabit olmayan kişileri vurmanı zorlaştırıyor. Tek merak ettiğim DPI oranının 20.000 lere neden çıktığıydı.
Hassasiyet değişiyor. DPI'a takılmayın pazarlama stratejisinden başka bir halt değil.
Bu arkadaş da istediğim cevabı vermiş zaten. Ben de öyle düşündüm. Hani 20.000 DPI kim niye kullansın ki ?

O durumlar için fare ivmesi denen ayarı aktifleştiriyorsun işte. Çok iyi düzeyde CS:GO oynadığım için 400 DPI olarak kullanmak en mantıklısı diyebilirim. eDPI çarpanını rahatça kontrol edebiliyorsun o şekilde ve yavaş olmassa maalesef sabit olmayan kişileri vurmanı zorlaştırıyor. Tek merak ettiğim DPI oranının 20.000 lere neden çıktığıydı.

Bu arkadaş da istediğim cevabı vermiş zaten. Ben de öyle düşündüm. Hani 20.000 DPI kim niye kullansın ki ?
Aslında yüksek çözünürlüklü ve boyutlu monitörlere gerekiyor yüksek DPI ama bunu "gaming mouse" çerçevesinde pazarlamaları çok komik.

Geri
Yukarı