Çözüldü Dragon Center BIOS güncellemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

43385

Kilopat
Merhaba, B450 Tomahawk Max kullanıcısıyım. Dragon Center üzerinde BIOS güncellemesi gördüm ve tıkladım. Yaklaşık 15-20 dakikadır ekran kartı fanı son devirde çalışıyor ve klavye, mouse, monitör hiçbiri çalışmıyor. Normalde BIOS güncellerken klavye ve mouse kapanıyor zaten biliyorum fakat ilk defa monitör çalışmıyor. Güncelleme yapıyor mu yapmıyor mu ne durumda bilmiyorum. Bilgisayarı yeniden başlatmaya korkuyorum sizce beklemeli miyim biraz daha yoksa reset mi atmalıyım?

Screenshot_20201201-202619_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MSI Global Şurada BIOS dosyası dururken ne diye Dragon Center ile yaparsınız ki. 15-20 dakika BIOS Update için çok uzun bir süre, umarım çökmemiştir güncelleme esnasında ama çökmüş gibi gözüküyor. Yapacak bir şey yok reset atın. Reset atsanız da açılmayacak muhtemelen ama. Sistemin gücünü kesip BIOS pilini çıkarın, 5 dakika sonra geri takın. Yine bir tepki olmazsa kartı garantiye göndereceksiniz mecburen.
MSI Global Şurada BIOS dosyası dururken ne diye Dragon Center ile yaparsınız ki. 15-20 dakika BIOS Update için çok uzun bir süre, umarım çökmemiştir güncelleme esnasında ama çökmüş gibi gözüküyor. Yapacak bir şey yok reset atın. Reset atsanız da açılmayacak muhtemelen ama. Sistemin gücünü kesip BIOS pilini çıkarın, 5 dakika sonra geri takın. Yine bir tepki olmazsa kartı garantiye göndereceksiniz mecburen.

Son düzenleme:
Çözüm
Jumper ile resetledim hallettim teşekkür ederim ilginiz için, bildirim gelmemiş mesajınızı görmedim.
@43385 Açtığınız konuya neden cevap yazmıyorsunuz?
Etiketleyene kadar konu hakkında bildirim gelmedi maalesef.

Jumper ile resetledim hallettim teşekkür ederim ilginiz için, bildirim gelmemiş mesajınızı görmedim.

Etiketleyene kadar konu hakkında bildirim gelmedi maalesef.

Off bugün MSI App Center mı ne orada BIOS güncellemesi vardı ne bileyim güncellesin dedim aynı sorun oldu. Şimdilik bir şey yapmadan sabahı bekleyevceğim. Daha bugün almıştım:( Yarın işten gelince BIOS resetlemeye çalışacağım:((((
Neyse ki BIOS pilini çıkarınca düzeldi. Sabah ilk işim buydu çok şükür😅

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı