DRAM ışığı reset atınca düzeliyor

WolfangGrimmer

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. PC'yi fişden çekince ya da PSU'nun şartelinden kapatınca tekrar açtığımda DRAM LED ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor. Ama reset tuşuna basınca anakarttada ki ışıklar sırayla yanıp sönüyor ve PC sorun yokmuş gibi direk açılıyor. PC'yi normal kapatırsam tekrar açmamda yine normal olarak açılıyor sorun olmuyor. Sorun fişden çekince veya şartelden kapatınca tekrar açmamda DRAM LED ışığının yanması.
Anakart TUF B550-PLUS.
RAM Kingston Hyper X Fury.

Statik elektriklenmeyi giderip baştan fişi takıp deneyin diyeceğim ama her seferinde de yapmak belli bir şeyden sonra sıkıcı gelecektir. Garantisi var ise garantiye gönderebilirsiniz.

Statik elektriklenmeyi giderip baştan fişi takıp deneyin diyeceğim ama her seferinde de yapmak belli bir şeyden sonra sıkıcı gelecektir. Garantisi var ise garantiye gönderebilirsiniz.

Bunun bir zararı olur mu? Açıkçası PC fişden çıkarmıyorum hiç o yüzden sıkıntı olmuyor sürekli reset atmak zorunda kalmıyorum bir problemi olur mu diye merak ettim.

Bunun bir zararı olur mu? Açıkçası PC fişden çıkarmıyorum hiç o yüzden sıkıntı olmuyor sürekli reset atmak zorunda kalmıyorum bir problemi olur mu diye merak ettim.

Bir zararı olacağını düşünmüyorum ama garantisi varken garantiye göndermek daha mantıklı. Belki ufak bir arıza veya sorun vardır, düzeltirler.

Geri
Yukarı