Driver Booster harici sürücü güncellemesi yapma

Driver booster neden bu kadar kötüleniyor anlamış değilim. Tamam en güncel sürücüyü bulmak çok kolay ancak ben kullandığımda hiçbir sorun yaşamıyordum. Bazen bağlantısı kesilmiş cihazları ve eski, kullanılmayan sürücüleri kaldırmak için kullanıp geri siliyorum gayet de işime yarıyor.

Şuana kadar Driver Booster ile kurup mavi ekran hatası almadım. Bilgisayara bir cihaz bağlamıştım sürücüsünü kurdum mavi ekran hatası alıyordum. Cihazı çıkardım yine mavi ekran hatası almaya devam ettim ama bu sefer daha nadirdi. Ondan sonra Driver Booster ile bağlantısı kesilmiş cihazların sürücülerini kaldırdım ve mavi ekran sorununu çözdüm. O cihazın sürücüsünü de elle kurmuştum bu arada.

Driver booster neden bu kadar kötüleniyor anlamış değilim. Tamam en güncel sürücüyü bulmak çok kolay ancak ben kullandığımda hiçbir sorun yaşamıyordum.
Senin sorun yaşamaman, başkalarının da sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor.

Bunlar sadece Technopat'ta bulunan Driver Booster başlıklı konuların bir kısmı. Bunlar dışında da Technopat ile kalmamakla beraber binlerce konu var.

@KITT
Dostum bu konuyu görünce dur bir güncelleme yapayım dedim ekran kartı sürücüsünü ve Realtek LAN kontrolcüsünü güncelledim. Ne mi oldu, oyunda sabit 200 FPS (normalde daha da fazla ama sınır getirdim) alırken 100 FPS'e geriledi oyuna ilk girerken garip bir ses çıkartıyor sanki kayıt alıyormuş gibi baktım kayıt da almıyor. Anlık bağlantı kopmaları yaşamaya başladım. Bu güncellemeyi Driver Booster ile yapsam dahi sorunun Driver Booster'dan olmadığını düşünmem gerekir belik o sürücüde bir sıkıntı var, bilemeyiz. İki sürücüyü de elle güncelledim. Windows için ayrı PC bileşenleri için ayrı onlarca sürücü ve yazılım var. Bunları bir anda topluca güncellemeye alınca sorunlu sürücüyle karşılaşma ihtimalin çok yüksek. Burada durumu analiz etmeyip direkt Driver Booster'a suç atmak başlı başlına saçmalıktan ibaret. Zaten sorun yaşayanların çoğu elle sürücü yükleyemeyen kişiler oluyor. Hangi sürücüden sorun yaşıyorum diye düşünmek gerekir. Şimdi aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsü için sürücüye geri dön yaptım ve FPS sorunum çözüldü. İlk etapta LAN kontrolcü sürücüsünden kaynaklı bağlantı kopması yaşadığımı düşünmüyorum. Belki gerçekten internet bağlantımda bir sorun vardır bu yüzden böyle bir şey yaşıyorumdur. Direkt olarak suçlu aramak yerine önce durumu değerlendiriyorum neler sorun çıkarabilir diye.
En son bu linki atmışsın merak ettim sürücü güncellemesine yardımcı sağlayan bir yazılım nasıl oluyor da jack girişlerini bozabiliyor, baktım konuya kendisi çözmüş Realtek yazılımı ön jack saptamasını engelliyormuş. Eminim buraya sayısız attığın konuyu arama seçeneğine yazıp hepsini kopyala yapıştır yapmışsın birisine bile dahil olduğunu düşünmüyorum.

@KITT
Dostum bu konuyu görünce dur bir güncelleme yapayım dedim ekran kartı sürücüsünü ve Realtek LAN kontrolcüsünü güncelledim. Ne mi oldu, oyunda sabit 200 FPS (normalde daha da fazla ama sınır getirdim) alırken 100 FPS'e geriledi oyuna ilk girerken garip bir ses çıkartıyor sanki kayıt alıyormuş gibi baktım kayıt da almıyor. Anlık bağlantı kopmaları yaşamaya başladım. Bu güncellemeyi Driver Booster ile yapsam dahi sorunun Driver Booster'dan olmadığını düşünmem gerekir belik o sürücüde bir sıkıntı var, bilemeyiz. İki sürücüyü de elle güncelledim. Windows için ayrı PC bileşenleri için ayrı onlarca sürücü ve yazılım var. Bunları bir anda topluca güncellemeye alınca sorunlu sürücüyle karşılaşma ihtimalin çok yüksek. Burada durumu analiz etmeyip direkt Driver Booster'a suç atmak başlı başlına saçmalıktan ibaret. Zaten sorun yaşayanların çoğu elle sürücü yükleyemeyen kişiler oluyor. Hangi sürücüden sorun yaşıyorum diye düşünmek gerekir. Şimdi aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsü için sürücüye geri dön yaptım ve FPS sorunum çözüldü. İlk etapta LAN kontrolcü sürücüsünden kaynaklı bağlantı kopması yaşadığımı düşünmüyorum. Belki gerçekten internet bağlantımda bir sorun vardır bu yüzden böyle bir şey yaşıyorumdur. Direkt olarak suçlu aramak yerine önce durumu değerlendiriyorum neler sorun çıkarabilir diye.
Çok dikkatli okumadım bu kısmı, kendinden bahsediyorsun. Açıkçası bu kısma da cevabım attığım konular olurdu. Bir şey yazmakla uğraşmayacağım.

En son bu linki atmışsın merak ettim sürücü güncellemesine yardımcı sağlayan bir yazılım nasıl oluyor da jack girişlerini bozabiliyor, baktım konuya kendisi çözmüş Realtek yazılımı ön jack saptamasını engelliyormuş. Eminim buraya sayısız attığın konuyu arama seçeneğine yazıp hepsini kopyala yapıştır yapmışsın birisine bile dahil olduğunu düşünmüyorum.
Konuların hepsini teker teker inceledim. Bu belirttiğin gözümden kaçmış.

Bu tür konulara dahil olmadığımı düşündüğünü söylemişsin. Denk geldiğim konulara dahil oldum ve defalarca Driver Booster'ın kullanılmaması gerektiğini belirttim. Ama ne yazık ki sen ve senin gibiler de bu yazılımla övünmeye devam edecek.

Çok dikkatli okumadım bu kısmı, kendinden bahsediyorsun. Açıkçası bu kısma da cevabım attığım konular olurdu. Bir şey yazmakla uğraşmayacağım.
Anlamadım ne için ve niye uğraşmayacaksın? Orada kendimden bahsetmiyorum yapılması gerekenlerden bahsediyorum. Ayrıca sürücü sorunu elle de yapılsa oluyor bundan bahsediyorum.
Konuların hepsini teker teker inceledim. Bu belirttiğin gözümden kaçmış.
Olabilir. Rastgele tıkladığım bir konuydu ve manasız bir sorunu(?) konu haline getirmiş. Diğer rastgele tıkladığım konularda da genel anlamda çözüm önerisi yok veya sadece "Driver Booster kullanmayın, format atın, temiz kurulum yapın" gibi genel geçer aslında pek de çözüm sayılmayacak önerilerde bulunuyorlar.
Bu tür konulara dahil olmadığımı düşündüğünü söylemişsin. Denk geldiğim konulara dahil oldum ve defalarca Driver Booster'ın kullanılmaması gerektiğini belirttim. Ama ne yazık ki sen ve senin gibiler de bu yazılımla övünmeye devam edecek.
Dahil olduklarında gerçekten çözüm yolu sunduysan ne mutlu ancak senden hariç konuşuyorum, kimse sürücü sorununa düzgün bir çözüm yolu sunmuyor. Sadece bir kısmı DDU öneriyor o kadar. Bunun haricinde zaten çoğu sürücü güncelleme tool'ları (Realtek gibi) önce kaldır/onar gibi seçenekler sunuyor. Durduk yere insanlara format atın gibi tavsiyelerde bulunuluyor. Driver Booster'ı övdüğüm falan yok. Elle kuracağın sürücü sayısı atıyorum 10 ise Driver Booster ile hepsini seç ile 50'den fazla sürücü yükleniyor hangisinin sorun çıkaracağı meçhul oluyor tabii ki. İhtiyacı olan sürücüler yüklense sorun yaşayanların sayısı attığın konu sayısı kadar olurdu.

Hala Driver Booster kullanılan sisteme "düzgün" bir çözüm yolu sunmaktan bahsediyorsun. DDU önerilmesinden, sürücü güncelleme toollarındaki kaldırma/onarma işleminin kullanılmasından bahsediyorsun. Hadi bunları kullanarak ekran kartı sürücüsünü, ses sürücüsünü vs. kaldırdın diyelim, sisteme bunlar dışında kurulan sürücü sayısını biliyor musun diyeceğim ama zaten yazmışsın. Bunların hepsini tek tek kaldırmakla kim uğraşacak? Kaç kez karşılaşıldı bu yazılımın yanlış sürücü kurduğuyla ve haliyle de önermiyoruz, bu kadar. Anlaşılmayacak ne var bunda tam olarak? Windows Update çalıştırıp, daha sonrasında ekran kartı ve chipset sürücüsünü kurmak çok mu zor? Şu yazılımın kullanılması tembellikten başka bir şey değil. Tembelliğin de ne kadar zararlı olduğunu iki gün sonra açılan konulardan görüyoruz.

Geri
Yukarı