Driver güncelleme sonrası Ekran kapanıyor sistem açık kalıyor

Arkadaşlar ben 2 hafta önce ekran kartı Driver'ımı güncelledim. Sonra ekranım kapandı ama kasam çalışıyordu. Ben de görüntü gelmeyince kasadaki tuştan PC'yi yeniden başlattım. Açıldığında onboard yani dahili ekran kartım (Intel HD Graphics 530) a geçmişti. Ekran kartımın ışıkları yanıyor ancak kullanamıyorum. Sizce sorunum ekran kartında mı yoksa anakartımın PCI-e slotunda mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driveri güncellerken mi görüntü gitti? Başka garip bir şey oldu mu? Bir de monitöre giren görüntü kablosunu (Hdmi , VGA , DisplayPort,D-Sub) girişini ekran kartına takmamış mıydınız ? Bu kablolardan anakarta takmadan işlemciden görüntü alamazsınız. Ekran kartını söküp başka bir slota takmayı denediniz mi ? Varsa tabi başka bir slot.

Güncelledikten sonra kullandım 1 saate yakın sonra birden görüntü gitti ve başka bir slota taktım ama o slota takınca açmaya çalıştığımda sisteme güç gitmedi yani sadece işlemci fanı az bir şey oynayıp geri kapandı ben de eskisine geri taktım

Şu anda kasanızdan monitöre giden görüntü sağlayıcı kablo ekran kartına mı takılı anakarta mı ?

Ekran kartınızda bir arıza oluşmuş gibi görünüyor maalesef, anakart slotunuzdan da kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartı ve anakart modelinizi yazabilir misiniz ?

ASUS GTX960 / Gigabyte Z170-D3H
ekran kratımın ışığı yanıyor ve o güncellemeye kadar sorunsuz çalışıyordu şuan sadece algılanamıyor gibi geldi

Son düzenleme:
Görüntü ekran kartı kırmızı ile işaretli slottayken gitti ve siz ekran kartını yeşil işaretli slota takıp açtığınızda sisteme güç gitmedi demi. Aslında yeşil işaretli slotta da düzgün çalışması lazım, ilginç. Başka bir ekran kartıyla denemeden sorunu anlayamıyacaz gibi görünüyor maalesef, üzgünüm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200416-011659_Chrome.jpg
    Screenshot_20200416-011659_Chrome.jpg
    384,4 KB · Görüntüleme: 37
Aynen kırmızıdayken görüntü gitti yeşildeyken güç gitmedi. Ancak yarın gündüz gözüyle tekrar yeşille işaretli slota takacağım ve bu konuya yazacağım yarın bakabilir misiniz tekrar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı