Çözüldü Driver güncelleme sonrası FPS Düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Qountry

Centipat
Merhabalar bilgisayarıma format attığımdan beri yaşadığım bir sorunu size anlatmak istiyorum.

Bilgisayarıma format atmıştım, 1 hafta önce NVIDIA driveri her şeyi güncelledim, oyunlarımı indirdim. Ama eskisinden daha az FPS almaya başladım. Hatta BIOS ayarlarını bile güncelledim, güncellerken bazı ayarlar değişti. Ben de anlayamadım, ondan dolayı BIOS arayüzümü ekran kartımın verilerini ve GTA V'de kaç FPS aldığımı göstermekteyim. GTA V'de eskiden 80 90 FPS alırken Ultra ayarlarda şimdi 50'ye düştüğü bile oluyor ve sorunumun neyden kaynaklı olduğunu merak ediyorum.

4fdb7f02-472c-4b8b-a748-3459c67f41c5.jpgunknown (1).pngunknown (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Recep abi bana yardımcı olduğun için ayrı teşekkür ederim. Bilgisayarımı kapattım, ekran kartının nasıl çıkarılacağını bilmediğimden dolayı işlemci soğutucusunu çıkartıp içindeki tozları aldım, bilgisayarı electric blower ile temizledim. Ondan sonra işlemcime termal macun uyguladım soğutucuyu takıp bilgisayarımı açtım. GTA V Online'de işlemcimin 60 derecelere kadar indiğini gördüm ama ne olur ne olmaz BIOS ekranımı atmak istedim 1 hafta önce buradan birkaç ayar değişti ne değiştiği hakkında bir bilgim yok bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

0.9v işlemci CPU'n o konuda bir sorun yok CPU fanının RPM hızıda 70 dereceden sonra %100'e geliyor yani CPU fanın bozulmus olabilir. Ya da şunu da yapabilirsin 60 dereceden sonra %100'e çıkacak sekilde ayarlayıp deneyebilirsin. Sorun fanda gibi ama.
DirectX ve Visual Studio'ları yükledin mi? Kazara eski BIOS'unda OC yapıyor muydun? RAM'lerinin MHz'lerine bakmanı öneririm ama driverlarla alakalı gibi.

İşlemcine bir şey olmadan bilgisayarını kapat çabuk. İşlemci soğutucunda ciddi bir sorun var anlaşılan.
BIOS ayarlarını sıfırla.

Dostum CPU 94 derece, sen iyi misin? BIOS'u sıfırla, kasayı da aç bir bak işlemci soğutucun arızalanmış olabilir.

Recep abi bana yardımcı olduğun için ayrı teşekkür ederim. Bilgisayarımı kapattım, ekran kartının nasıl çıkarılacağını bilmediğimden dolayı işlemci soğutucusunu çıkartıp içindeki tozları aldım, bilgisayarı electric blower ile temizledim. Ondan sonra işlemcime termal macun uyguladım soğutucuyu takıp bilgisayarımı açtım. GTA V Online'de işlemcimin 60 derecelere kadar indiğini gördüm ama ne olur ne olmaz BIOS ekranımı atmak istedim 1 hafta önce buradan birkaç ayar değişti ne değiştiği hakkında bir bilgim yok bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 200324004828.png
    200324004828.png
    157,3 KB · Görüntüleme: 66

0.9v işlemci CPU'n o konuda bir sorun yok CPU fanının RPM hızıda 70 dereceden sonra %100'e geliyor yani CPU fanın bozulmus olabilir. Ya da şunu da yapabilirsin 60 dereceden sonra %100'e çıkacak sekilde ayarlayıp deneyebilirsin. Sorun fanda gibi ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Çok teşekkür ederim deneyecegim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı