DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

sekerford

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Benim bilgisayarda bugün oyun ornarken iki kez karşılaştım bu hatayla. Sonundaki hata dosyasını öğrenemeden kapandı. Biraz araştırdım Ram taraması yaptım onda bir sıkıntı yok.

Bilgisayarım Asus x550c notbk ve 3 ay oldu alalı. Update Asus programından update denedim herhangi bir güncelleştirme yok diyor. Ekran kartının son sürümü yüklümü bilmiyorum ondan da olabilir diyorlar. Forumdaki diğer konuları benzer şekilde araştırdım. Bir hata dosyasının yüklenmesi istenmiş. Yardımcı olan olursa bende yükleyeyim ve denileni yapayım arkadaşlar tarif ederseniz.

Dosya Upload Dosya Sitesi - Dosya Yükle

Ha birde bu IDM'nin yeni sürümünü birisi torrentten yüklemiş ona tıkladıktan sonra oldu. Virus mu yedim acaba bilmiyorum ama bir şey demiyor kendisi de. IDM 6.19 full diye birşeydi, tıkladım bekledim sonra Windows sizi korudu dedi yüklemedi bende sildim zaten.

Hata iki kez NBA2k14 oynarken seste takılarak verdi!

Virüs koruma programım AVG intenet Sec. 2014

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel ekran kartını güncelle, Nvidia ekran kartını güncelle sırasına göre.

Kod:
*** STOP: 0x000000d1 (0x0000000000000028, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 
0xfffff80002ee8c47)

*** igdkmd64.sys - Address 0xfffff80002ee8c47 base at 0xfffff80002e86000 DateStamp 
0x52379d96

Teşekkürler deneyeceğim bakalım.

- - - Güncellendi - - -

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu

Otomatik buldurdum 3rd Generation Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics 4000 karı çıktı ama hata veriyor dediğim gibi.

Buradan Hd4000 intel kartımın 138 mb lık güncellemesi çıktı. İndirdim fakat yüklemeden sonra "Yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış lütfen bilgisayar üreticisine başvurarak uygun sürcüyü edinin kur kapatılacak" hatası veriyor.

Nvidia Geforce 720m olan ekran kartımın ise Beta sürümünü değilde 332.21 sürümünü yükledim.

Hd4000 intelde ne sıkıntı var onu anlayamadım.

Yalnız bir de 720m nin beta driverı var, onu mu yükleyeyim yoksa?

Teşekkürler.

Kusura bakmayın ben yüklenmeyince öbürkünü deneyeyim dedim yükledim.

İşlemcim İntel core i7

Eğer İnteli şimdi verirseniz üzerine beta Nvidia yı kurarım böylece istediğiniz olur sanırım :)

Tekrar ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Benimde dün kurmaya çalıştığım driver buydu gerçi. Yinede yüklemeye çalıştım aynı hatayı verdi. Nvidianın yüklediğim sürümünü sildim ve tekrar yüklemeye çalıştım yine aynı hatayı verdi. Bende Nvidianın diğer uygulamalarını sildim şimdi Physx experim. falan. Tekrar başlattım ve sürücüyü yükledim sonunda yine aynı hatayı verdi ne yazık ki :(

Ya şimdi farkettim denetim masasında nvidia dricerı yok ama masa üstünde sağ tık yaptığımızda nvidia menüsü var. Sürüm 331.65 görünüyor anlayamadım ben bu işi. Yeniden mi yükledi ne yaptı? Nasıl kaldırırım bunu belkide bundan yüklenmiyor.

İntelin forumlarında araştırdım birazcık. Aygıt yöneticisinden intel ekran kartını bul, sürücüyü güncelleştirmeyi dene diyor. Onu da denedim elle ve otomatik ama son sürüm güncel olduğunu söyledi. Yine oradan kaldırıp tekrar başlatıp sürücüyü güncelleştirin denilmekte.

Buradan bir cevap gelmeden denemek istemedim. Aynı şekilde Nvidia Geforce ekran kartının sürücüsünü de kaldırabilirim aslında ekran açılmaz diye korkuyorum :)

Teşekkürler yardımlarınız için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı