Çözüldü DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turin.turambar

Decapat
Daha fazla  
Laptopumun ekran kartı bozuk ve aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp sadece işlemcideki dahili ekran kartını kullanıyordum. Oynadığım oyunlar lol gibi iyi sistem gerektirmeyen oyunlar olduğu için tamir ettirmedim. Forumlarda biraz çözüm aradım ve sonuç olarak driverları tamamen kaldırıp en son driverı yükledim ancak yine ekran kartını kullanamadım bu yüzden yazılımsal değil de donanımsal olduğunu düşünüyorum. Bu işlemden sonra bilgisayarım açılırken sürekli farklı farklı mavi ekran hataları veriyordu format attım ve ekran kartını yine devre dışı bıraktım ancak şuan rastgele zamanlarda mavi ekran hatası alıyorum ve genellikle driver overran stack buffer hatası veriyor. İnternette bulduğum hiçbir çözüm işe yaramadı.
Minidump dosyasısını da ekliyorum ama sadece 1 tanesini ekledi buraya 4 tane daha vardı onları eklerken hata verdi

Çözüm
Kamera sürücünü güncelle.

sfc/scannow komutunu uygulayıp %100 olmasını bekle.

Windows Defender devre dışı bırak.

Ağ sürücünü güncelle.
Kamera sürücünü güncelle.

sfc/scannow komutunu uygulayıp %100 olmasını bekle.

Windows Defender devre dışı bırak.

Ağ sürücünü güncelle.

Evet bende inceledim dosyaları, fakat kamera sürücüsü o kadar önemli bir etken değil. Kameranı devre dışı bırakıp ağ sürücünü güncellemeyi deneyebilirsin. Hata devam ederse güncellemene gerek var demektir.

Evet bende inceledim dosyaları, fakat kamera sürücüsü o kadar önemli bir etken değil. Kameranı devre dışı bırakıp ağ sürücünü güncellemeyi deneyebilirsin. Hata devam ederse güncellemene gerek var demektir.

Önemli. Driver overran hatası alınmış. O dosyada tek olarak kamera sürücüsü var. Arkadaşın bilgisayarı eski ve iyi değil. Sadece canlı ders için kullanıyor olabilir. Kameraya ihtiyacı var.

Önemli. Driver overran hatası alınmış. O dosyada tek olarak kamera sürücüsü var. Arkadaşın bilgisayarı eski ve iyi değil. Sadece canlı ders için kullanıyor olabilir. Kameraya ihtiyacı var.

Kameraya ihtiyacım olmadığı için o şekilde söyledim aslında, ancak kamerayı güncellemeden sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilir :)

Teşekkürler yardımlarınız için. Hem aygıt yöneticisinden hem intel driver supporttan kontrol ettim sürücüler güncel gözüküyor yine de ağ sürücüsünün son güncellemesini sitesinden indirip kurdum. sfc/scannow yapınca da bir hata bulmadı. Kameraya ihtiyacım yok hiç kullanmıyorum devre dışı bırakıyorum umarım tekrar hata vermez.

Teşekkürler yardımlarınız için. Hem aygıt yöneticisinden hem Intel driver Support'tan kontrol ettim sürücüler güncel gözüküyor. sfc/scannow yapınca da bir hata bulmadı. Kameraya ihtiyacım yok hiç kullanmıyorum devre dışı bırakıyorum umarım tekrar hata vermez.

Öyle güncellerseniz tabii ki de güncel der. Donanım kimliklerini bulup güncellemeniz lazım. Eğer bulamazsınız yardım edecek arkadaşlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı