DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Bugün bu hata beni deli etti. Sabah kalkıp bir Rust gireyim dedim. Her şey güzeldi, servere falan girdim. Yüklenirken bir anda DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası aldım. Videolar izledim kendim çözebilirim diye düşündüm ama başarılı olamadım. Driver güncelledim, sildim tekrar yükledim ama sonuç değişmedi.

Minidump:

Umarım yardımcı olursunuz. :)

Dosyayı erişime açın.

Dosya Ekleri

• 1611600508782.png
    1611600508782.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 33
Özür dilemene gerek yok. Özür dilenecek bir durum yok ortada. Dediklerimi uygula yeter bana.

BIOS sürümünü güncelle. "302" sürümüne güncelleyeceksiniz.
ASUS VivoBook Flip TP501UB BIOS & Firmware | 2'si 1 Arada Bilgisayar | ASUS Türkiye

Driver Booster kullandın mı? Kullandıysan söyle.

Ekran kartı sürücünü güncellemen lazım. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışayım.

Kaspersky ve Malwarebytes kaldır.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Windows sürümünün eski. Windows 10 sürümünü güncellemelisin. Windows güncelleştirme yerinden güncelleme varsa yap.

Genel olarak ekran kartı ile ilgili mavi ekran almışsın.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşırsın.

Driver Booster kullandın mı? Kullandıysan söyle.
Kullanmadım hiç.
Ekran kartı sürücünü güncellemen lazım. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışayım.
Ekran kartımı güncellemiştim ama yanlış mı güncellemişim.
Genel olarak ekran kartı ile ilgili mavi ekran almışsın.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşırsı
Teşekkür ederim deneyip dönüş yapacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ASUS'a ait bir videosu var. Onu izlemenizi tavsiye ederim. Adım adım ve dikkatli bir şekilde yaparsan iyi olur.

Ekran kartın nedir?

Ekran kartı sürücünü DDU yazılımı sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir.

DDU.

Sürücü. Ekran kartın 940M ise bu sürücü olması lazım.

Geri
Yukarı