DRIVER_POWER_STATE_FAILURE Mavi Ekran hatası

muhammedozkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimde Monster marka ABRA A5 V1.1 modelli bir notebook var. İşletim sistemi Windows 8.1. Ne yaptıysam mavi ekran hataları tam olarak bitiremedim. İlk başlarda değişik değişik mavi ekran hataları veriyordu. Memory ile ilgili filan bunun üzerine memtest ile ramleri önce ikisi bir arada test ettim hata çıktı. Hatalı olan rami tek tek deneyerek buldum ve değiştirdim. Şuan ram ile ilgili bir mavi ekran almıyorum. 2 x 8GB ram var ikisi de aynı marka memtest ile sorunsuz gözüküyorlar.
Ancak dün gece ve bugün DRIVER_POWER_STATE_FAILURE diye bir mavi ekran daha türedi. Yaptığım araştırmalar sonucunda ekran kartı driverleri nVidia 860m ve Intel 4600 için güncel driverleri indirip kurdum ancak çözüm olmadı.
Kaspersky Rescue Disk ile dün gece tarattım bir kaç bir şey buldu sildi ama çözüm olmadı. Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Çoğunlukla ya video izlerken yada hemen sonrası yada PC boşta iken mavi ekranı vermiş ve tekrardan açılmış olarak buluyorum. Benim tahminim Optimus teknolojisinden kaynaklanıyor gibi geliyor. Linkte minidump içeriği var.

Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak format atıyorsun bilgisayara. Bütün bilgilerini yedekle formatta bütün diskleri sil baştan C ve D oluştur. Formattan sonra cihazın driver CD'sindeki driverleri tek tek yükle ama ondan önce ilk olarak wireless driverini yükle. Windows 8.1 güncellemelerini al. Sonra driverleri yükle CD'den.

Buraya kadar yaptıysan düzelecektir.

Artı -1 Eksi
Kullanmadım. Zaten sitesinde ve gerekli yerlerden güncel sürümleri yükledim. BIOS sürümünün en günceli yüklü. Sanırsam bir tane buldum tekrar kurmak için ama 64 bitte çalışmadı. Onun için yükleyemedim. 32 bit işletim sistemi kurmam gerekecek onun için.

BIOS sürümüm güncelmiş. Ancak yine de tekrardan kurdum. Sizin dediklerinizde rapid storage hata veriyor kaldırırken yada kaldırmadan kurmaya kalkınca. Onun için kuramadım. Synaptics ise aygıt bulunamadı hatası verdi güncellemeler sonrası bu şekilde.

Dün geceden itibaren bilgisayar hep açık şuana kadar bir BSOD almadım. İnşallah da çıkmaz. Ses kartı sürücüsü sorunu çözdü gibi. Teşekkürler @claus.

Farkındayım flood oluyor ama şaka gibi. Son mesajı yazdım, bilgisayarı kendi haline bıraktım saat 16.09 da aynı mavi ekranı vermiş, hata aynı. dmp'ye baktığımda ntoskrnl.exe sebep oluyor gözüküyor @claus.

Bende de aynı notebooktan var ilk aldığımda bende almıştım o hatayı. Hatanın nedeni driver çakışması sanırım. Uçak modu için gerekli sürücüyü kaldırdım ve düzeldi. Deneyin derim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı