DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Whalter

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, Acer Aspire V3-772g model laptop kullanıyorum ((NVIDIA 750 m - ekran kartı modeli)) yaklaşık iki yıldır bu bilgisayar üzerinden oyunlar oynamaktayım, iki gün önce bir anda bilgisayar oyun oynarken mavi ekran verdi. Oynadığım oyun samp ve eski bir oyun olduğu için uyumsuzluk olduğunu düşündüğüm için aldırış etmedim...

Ortalama oyun oynarken sıcaklık 70-82. her bir saat içerisinde oyunu oynarken Windows donuyor veya mavi ekran hatası alıyorum, driverlarımı güncelledim, Driver Booster ile tüm her şeyi yükledim ancak sonuç aynı. Aşağıya minidump dosyasını bırakıyorum, driverlar güncel eminim NVIDIA'nın orijinal sitesinden indirdim ve Driver Booster ile taradım. Mavi ekran hata kodu: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE - mavi ekran hatasından veya Windows donmadan önce bilgisayardan titreme sesi gibi bir ses gelip hata alıyorum. Çözüm için şimdiden teşekkürler. (minidump dosyalarını aktif olarak güncelleyeceğim, mavi ekran hatasını sürekli alıyorum)

Minidump dosyası

kernel security check failure hatası ((Minidump))

Öncelikle Driver Booster kötü bir program. Bir daha kullanmayın. Ekran kartı sürücülerinin içine etmişsiniz drvier booster kullanarak. Bilgisayara temiz kurulum yapın. Her şeyi kendi elinizle kurun.

Driver Booster programı açtığım konudan sonra yasaklandı. Kullanmayın.

Ekran kartı sürücünüzün içine etmişsiniz üstüne daha da batırmışsınız.
Ses sürücünüzü güncelleyin.
Fare sürücünüzü güncelleyin.
Of bir tane de donanım hatası var, geçmiş olsun.
Bir daha kesinlikle kullanmayın Driver Booster, bak kullandığınızda ne olduğunu gördünüz işte.

Driver Booster programı açtığım konudan sonra yasaklandı. Kullanmayın.

Ekran kartı sürücünüzün içine etmişsiniz üstüne daha da batırmışsınız.
Ses sürücünüzü güncelleyin.
Fare sürücünüzü güncelleyin.
Of bir tane de donanım hatası var, geçmiş olsun.
Bir daha kesinlikle kullanmayın Driver Booster, bak kullandığınızda ne olduğunu gördünüz işte.

Hocam, ben 4 hatada ekran kartı sürücüsünü görünce direkt yazıp incelemeyi bıraktım.

Yanıtınız için teşekkürler, format atacağım gibi gözüküyor ancak DDU ile driverları kaldırıp tekrar kurmamda bir sakınca olur mu? Yanıtın için şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı