DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

emredurmusdogan

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Uzun süredir uğraştığım ama çözemediğim bir mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarımı formatladım lisanslı Windows 10 Pro yükeldim fakat hata almaya devam ediyorum. Minidump dosyalarımı paylaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Formattan sonra bir de ASUS Support device hatası çıktı, görselini paylaştım. Sürekli yeniden başlatmamı istiyor ama düzelmedi bir türlü.

Minidump: minidump.rar

Sistem özellikleri: ASUS X550V.
Intel(r) Core(tm) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz.
RAM 12 GB.
Windows 10 Pro.
GTX950M ekran kartı.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-16_200030.png
    resim_2021-05-16_200030.png
    178,1 KB · Görüntüleme: 15
CPU-Z kaldırın.

Fareniz sorun çıkartmış gibi duruyor. Yazılımı ve sürücüsü varsa kaldırın mümkünse başka bir fareye geçin.

Mümkünse USB aygıtların hepsini çıkartın ve USB portlarınızın sağlamlığından emin olun. Daha sonra klavye ve fareyi port değiştirerek takın.

Bu siteden "Networking" ve "Wireless" sürücülerinizi güncelleyin.

Bu sürücüyü de kurun.

Rehberi uygulayın.

Bu adımlar sonrası son durumu bildirmeyi unutmayın.

Merhaba,
Adımları ve rehberi tamamladım, fare ile ilgili bir işlem yapmadım değiştireceğim fakat USB portlarımdan birisi bozuk, elektrik geliyor ama data okumuyor galiba (örneğin; mouse ışığı yanıyor ama hareket yok o porta takınca) bununla alakalı bir durum olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Adımları ve rehberi tamamladım, fare ile ilgili bir işlem yapmadım değiştireceğim fakat USB portlarımdan birisi bozuk, elektrik geliyor ama data okumuyor galiba (örneğin; mouse ışığı yanıyor ama hareket yok o porta takınca) bununla alakalı bir durum olabilir mi acaba?
Dediğim gibi sorun USB portlarınızda gözüküyor. Bozuk portları kullanmayınız.
@emredurmusdogan

Bir gelişme var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı