Çözüldü DRİVER_POWER_STATE_FAİLURE Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aaron Paul

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum, internetteki bazı çözümleri denedim olmadı. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Çözüm
Hayır değil.

Odan bahsediyorum zaten.

Hayır sorun yok.

Bizim dediklerimizle alakası yok. Ekran kartı sürücün yüklü olmamış olabilir.
Oyunların Steam'den dosyaları kontrol et ve tekrar dene.

Merhabalar sorunun çözümünü uzun zaman önce buldum fakat yazmayı unuttum. Sorunun çözümü MSI Afterburner veya NVIDIA'nın grafik kartı için frekans ayarlama programı var adını şimdi hatırlayamadım, oradan ekran kartı Core clock ve Memory clock ayarını düşürünce düzeldi. Ayrıca ekran kartı ısındığında oluyormuş ve sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde 90'C de çalıştığını fark ettim.
Dediğiniz şeyleri uyguladıktan sonra artık oyun kapanıyor ve hiçbir oyuna girilmiyor. Örneğin Portal 2 oyununu oynuyordum, oyun donuyor sonra kapanıyor ve başka oyunlarda dahil olmak üzere girilmiyor. Mavi ekran vermesini nasıl sağlayacağım bilmiyorum ?

Bilgisayarı yeniden başlattığımda oyunu açabiliyorum, oynarken 2 dk felan sonra donuyor oyun kapanıyor, yeniden başlatmadan hiçbir directxle çalışan oyuna giremiyorum.

Dediğiniz sürücüler Windows 8.1`in otomatik yüklediği sürücüler olabilir mi ? Değil ise düzgün olmayan sürücüleri nasıl bulabilirim ? Sanırım bir de DriverIdentifier kullanmıştım o olabilir mi ?

Merhaba şunu belirtmek istedim. Nvidia denetim masası ayarlarından, tercih edilen grafik kartını entegre grafik olarak seçtim ve oyunlara girip denedim. Fps dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sanırım Nvidia ekran kartında problem var. Halbuki sürücüsünü Geforce Experience`den indirmiştim. Ekran kartı bozulmuş olabilir mi ?

Tekrardan DDU programı ile Nvidia sürücüsünü kaldırıp, güncel sürücüyü kurarken sadece ekran kartı sürücüsünü ve PhysX`i kuracağım forumda bir konuda görmüştüm.

Hayır değil.

Odan bahsediyorum zaten.

Hayır sorun yok.

Bizim dediklerimizle alakası yok. Ekran kartı sürücün yüklü olmamış olabilir.
Oyunların Steam'den dosyaları kontrol et ve tekrar dene.

Merhabalar sorunun çözümünü uzun zaman önce buldum fakat yazmayı unuttum. Sorunun çözümü MSI Afterburner veya NVIDIA'nın grafik kartı için frekans ayarlama programı var adını şimdi hatırlayamadım, oradan ekran kartı Core clock ve Memory clock ayarını düşürünce düzeldi. Ayrıca ekran kartı ısındığında oluyormuş ve sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde 90'C de çalıştığını fark ettim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı