"Drrrrr" sesi ile bilgisayarın donup resetlenmesi

winged9

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bunun için 2 aydır uğraşıyorum ve nerdeyse sistemi satacağım. Memtest86 yaptım, DDU ile driverı silip yükledim, BIOS güncelledim her şeyi yaptım. Şu oyunlarda bir süre sonra kulaklığa 'drrrrrrrrrrrrrrrrrrr' sesi gelmesi ve bir süre donuk kaldıktan sonra bilgisayarın reset atma problemini çözemiyorum. Minidumpları ekliyorum.
MINIDUMP : MİNİDUMP.rar

Benim attığım ile şu an yüklü olanın sürümü uyuşmuyordu. 1 hafta fark var. Ona güncelleyin. Gerisini biliyorsunuz. İyi forumlar iyi günler.
Yine yaptı... Ama minidump dosyası gelmedi bu sefer. Format atmak bir işe yarar mı sizce?
Yeni minidumplarım bu şekilde. Format attım eski bir sürüme. Ddu ile tekrar kaldırıp bi eski sürümü kurdum. Biosun son güncellemesi betaymış ondan önceki beta olmayana getirdim. Memtestler sıkıntısız ssd hd tune'da sıkıntısız. @Recep Baltaş abi başka çarem kalmadı umarım etiketlemem sıkıntı değildir yardımcı olursan çok sevinirim.

Bu drrrr olayının olası sebepleri

disk problemleri
ram problemleri
işlemci voltaj/saat hızı problemi
dandik disk kablosu kullanımı
windows'un artık göçmeye yakın halde olması
sistemi kitleyecek derecede ağır bir uygulamanın çalışması

Sırasıyla eleyin, illa biri çözecektir.

Olay Görüntüleyicisi loglarınızı paylaşır mısınız? Sistem kısmı olsun bu arada. Ek olarak Windows Update aracılığıyla 20H2 sürümüne geçiş yapın.

[CODE title="Bu işlemi bul"]Process ffff918f8dcac300 [/CODE]

Aygıt Yöneticisi'ne girip sorunlu aygıt var mı kontrol edin. Ek olarak ses aygıtları kısmından NVIDIA'nın ses aygıtını devre dışı bırakın.

Son olarak hızlı başlatmayı kapatın.

Aygıt Yöneticisi'ne girip sorunlu aygıt var mı kontrol edin. Ek olarak ses aygıtları kısmından NVIDIA'nın ses aygıtını devre dışı bırakın.

Son olarak hızlı başlatmayı kapatın.

Tek tek baktım herhangi bir uyarı veren yoktu. Bu sabah da realtek ve ekran kartı sürücüsünü ddu ile kaldırıp yeniden kurdum. Dediğiniz nvidia ses aygıtı monitörümün sesiydi sanırım onu da devredışı şimdi bırakıyorum. Kaldırmama gerek var mı devredışı bırakmam yeterli midir?

Devre dışı bırakın. Kaldırırsanız tekrar kuracaktır ve tekrar aktifleşecektir. Ek olarak hızlı başlatmayı da kapatmanız önemli. Bu arada Windows'un ayarlarıyla oynadınız mı? Belki de yüzlerce DCOM hatası söz konusu log içeriğinde.

Devre dışı bırakın. Kaldırırsanız tekrar kuracaktır ve tekrar aktifleşecektir. Ek olarak hızlı başlatmayı da kapatmanız önemli. Bu arada Windows'un ayarlarıyla oynadınız mı? Belki de yüzlerce DCOM hatası söz konusu log içeriğinde.
Şimdi gördüm hızlı kapatma tavsiyenizi ve kapadım, yeniden başlatacağım. Windows'un ayarlarıyla oynamadım diye hatırlıyorum. Bakmamın yolu var mı?

Geri
Yukarı