"Drrrrr" sesi ile bilgisayarın donup resetlenmesi

winged9

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bunun için 2 aydır uğraşıyorum ve nerdeyse sistemi satacağım. Memtest86 yaptım, DDU ile driverı silip yükledim, BIOS güncelledim her şeyi yaptım. Şu oyunlarda bir süre sonra kulaklığa 'drrrrrrrrrrrrrrrrrrr' sesi gelmesi ve bir süre donuk kaldıktan sonra bilgisayarın reset atma problemini çözemiyorum. Minidumpları ekliyorum.
MINIDUMP : MİNİDUMP.rar

Yani kayıt defteri ile oynamadıysanız sorun yoktur. Sadece bu kadar DCOM hatası gözüme çok geldi. Artık sonucu zaman gösterecek. :)
Bu sorunla bayağıdır uğraşıyorum kayıt defteriyle alakalı bir tavsiye aldıysam yapmışımdır fakat geçen hafta format attığımdan beri oynamadım. Bilmiyorum nedir pek.. Ekran kartımdan şüphelendiler 3d vram testlerini yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Ramler memtestte temiz çıktı. Ssd hd tune da temiz çıktı. Bir tek işlemciyi test etmedim... Şimdilik yardım ve ilginiz için çok teşekkürler. Tekrar alırsam rahatsız edeceğim..

Bende bu hatayı RAM ve anakart için yapmıştı. RAM gerçekten bozukmuş değiştirdim bir süre idare etti sonra anakart gümledi. Anakart değiştirdim.

Bende bu hatayı RAM ve anakart için yapmıştı. RAM gerçekten bozukmuş değiştirdim bir süre idare etti sonra anakart gümledi. Anakart değiştirdim.
Ben en azından neyin bozuk olduğunu bilsem onu değiştiricem hocam..
Yani kayıt defteri ile oynamadıysanız sorun yoktur. Sadece bu kadar DCOM hatası gözüme çok geldi. Artık sonucu zaman gösterecek. :)
Hocam merhabalar tekrar rahatsız edicem ben tekrar mavi ekranlar aldım isterseniz minidump atarım fakat yine eskileri gibi ntkrlmp.exe gibi bir sistem exesinden dolayı. Irql less or equal veya kernel security check failure mavi ekranları. Tek ram' i çıkarttım belki sıkıtnı vardır diye bir süre gitmişti sonra tekrar diğer slota taktığımda mavi ekran aldım sandım ki slotta sıkıntı var. Fakat dün yine sıkıntı olmadığını düşündüğüm slota takıp kullanırken yine aldım. Bazıları işlemciden şüpheleniyor fakat nasıl bir testle anlayabileceğimi bilmiyorum onu. Güç kaynağı diyen de var o yüzden güç kaynağını evdeki diğer bilgisayarla değiştirdim bir süre böyle bakacağım. Ssd nin sağlığı düzgün ama sata girişinde o minik bir ucu toka gibi aşağı oluyor ya çip olmayan kısım orası kırık. Ama kablosu vb bir şekilde oynamıyor belki ondan mı diye de düşündüm. Var mı başka tavsiyeniz veya yolunuz..
@Enes3078 Hocam müsait misiniz acaba?

Son düzenleme:
Bu arada Windows sürümünüzü de güncel tutun. 20H2 sürümüne güncellemeyi unutmayın. Ek olarak sistemi sağlam bir Anti-Virüs ile tarayın. Windows crack ile aktif ise format atın ve bir daha korsan kullanmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı