DS4 versiyon 2 R2 tuşu takılı kalması

cozuaks

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

DS4 versiyon 2 kolumu aldıktan bir süre sonra arkadaşıma ödünç vermiştim ve sağ analogta "drifting" sorunu ile karşılaşmıştım. Bozulan elektronik aletlerimi çok büyük bir sorun yoksa kendim tamir ederim genelde. "drifting" sorununu çözdükten sonra kolu tekrardan vidalayıp kapattım ancak bu sefer R2 tuşu sürekli basılı kalmaya başladı. İçini açtığımda herhangi bir parça R2 tuşuna baskı yapmıyordu. Bunun kaynağı ne olabilir? Başına gelen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• ds4.png
    ds4.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 135
L2 ve R2 tuşlarının yanında tuştan elinizi çekince tuşu ittiren küçük bir yay var. Onu düşürmüş olabilirsiniz. Kontrol ettiniz mi?

L2 ve R2 tuşlarının yanında tuştan elinizi çekince tuşu ittiren küçük bir yay var. Onu düşürmüş olabilirsiniz. Kontrol ettiniz mi?

Yayı kontrol ettim, yayla ilgili bir problem değil. Bundan önce başka bir DS4 konsolda o problemi yaşamıştım ama buradaki problem tuşla alakalı değil. Az önce kol çalışır durumdayken R2 tuşunu söktüm ve hala tuşun basılı olduğunu gördüm. İlginç bir şekilde bir türlü çözemiyorum durumu.

Yayı kontrol ettim, yayla ilgili bir problem değil. Bundan önce başka bir DS4 konsolda o problemi yaşamıştım ama buradaki problem tuşla alakalı değil. Az önce kol çalışır durumdayken R2 tuşunu söktüm ve hala tuşun basılı olduğunu gördüm. İlginç bir şekilde bir türlü çözemiyorum durumu.
Anladım, ben tuş fiziksel olarak basılı kalıyor sanmıştım. Sanırım tuş basılı olmamasına rağmen basılmış gibi algılıyor. Yerinizde olsam içerisinde bulunan yeşil şeridi dikkatli bir şekilde çıkarıp tekrar takarım. Bunu yapmadan önce R2'nin altında bulunan plastiği kontrol edin. Benzeri başıma PS tuşu ile gelmişti. Sürekli ana menüye atıyordu. Kontrol ettiğimde altında ki tuşu şeride ileten plastik basılı kalmıştı. Sizde de R2'nin plastiği basılı kalmış olabilir.

Anladım, ben tuş fiziksel olarak basılı kalıyor sanmıştım. Sanırım tuş basılı olmamasına rağmen basılmış gibi algılıyor. Yerinizde olsam içerisinde bulunan yeşil şeridi dikkatli bir şekilde çıkarıp tekrar takarım. Bunu yapmadan önce R2'nin altında bulunan plastiği kontrol edin. Benzeri başıma PS tuşu ile gelmişti. Sürekli ana menüye atıyordu. Kontrol ettiğimde altında ki tuşu şeride ileten plastik basılı kalmıştı. Sizde de R2'nin plastiği basılı kalmış olabilir.
Tuşu şeride ileten plastiği de kontrol ettim onda da bir problem yoktu. Sanırsam yeşil şeritte bir sıkıntı var. Yeşil şeride de hiç müdahalede bulunmamıştım.

Yardımların için de teşekkür ederim :)

Bugün aynı şeyle karşılaştım. GTA5’te R2 takılı, FIFA21’de ise tuşlar tepkisiz. Nasıl bir çözüm buldunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı