DSG şanzımanlı araba alınır mı?

Usta_10

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bu sene arabayı yenilemek istiyorum. Bütçem maksimum 180.000 TL. Şu andaki arabam Renault Clio 1.2 Joy ve uzun yollarda çok yetersiz kalıyor. Bundan önce 3 kere Honda Civic arabam oldu. Yeniden Honda almayı düşünüyordum fakat oturduğum yerde 2014 model dizel 120 binde bir Jetta var. Araca bindim her şeyi on numara fakat DSG şanzıman beni çok düşündürüyor. Çoğu yorumu okuduğumda bazıları hiçbir sıkıntı yok dünyanın en hızlı şanzımanı derken çoğu kişi bu şanzıman yüzünden yolda kaldığını, bir daha asla Volkswagen almayacaklarını söylüyor. Ne yapsam karar veremedim. Jetta'nın fiyatı da çok uygun. DSG şanzımanlı araç alınır mı, yoksa Japon CVT şanzımandan şaşmamak mı gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
2013 sonrası DSG'nin mekatronik arızası kayda değer şekilde azaldı.

Harici DSG'nin baskı, balata değişimi dışında bir masrafı yok.

Dizel araç için kesinlikle karbon testi yaptırın. Würt CO2 test diye geçiyor.

Bu arada yazmayı unutmuşum. Konuştuğum adam 2 ay önce şanzımanın değiştiğini yenisini taktırdığını söyledi. Niye değiştirdin dediğimde ise arıza verdi bildiğin yolda kaldım ittik beraber dedi.

Bu işlem yetkili servis kayıtlı ise sorun yok.

Yetkili serviste değil sanayide yaptırmış.
2013 sonrası DSG'nin mekatronik arızası kayda değer şekilde azaldı.

Harici DSG'nin baskı, balata değişimi dışında bir masrafı yok.

Dizel araç için kesinlikle karbon testi yaptırın. Würt CO2 test diye geçiyor.
Karbon testinin önemi ne?Ne kadar verimli olduğunu mu ölçüyor?

Merhaba,
Kararınızı etkilemek istemem, kulaktan dolma bilgiler değil, arkadaşımın a3'ü var. Dsg'den bıktık, illallah ettik. 4 ay önce 8 bin TL masraf çıktı. Hor kullanmış, kötü kullanmış, hepsi aynı değil yorumlarını lütfen bir kenara bırakın. İmkan varsa uzun süreli kullanmak isterseniz japon arabalarına bakın. Ancak onlarda da konfor eksik oluyor.
Örneğin basit bir vatandaşın şikayeti;

1627419291784.png

Bu şanzıman bir Türkiye'de bu kadar sorun yapıyor zaten :D Almanya'da falan bu kadar değil bildiğim kadarıyla o da bizim milletin araba kullanma alışkanlığı yüzünden tamamen. Trafik sorunu da var tabii dur kalk dur kalk ısınıyor şanzıman doğal olarak.
Çünkü her DSG aynı değil Avrupa'da çoğunlukla daha yüksek beygirli araçlar satıldığı için farklı bir DSG oluyor. Bir de Türkiye şartları daha zorlu.

Geri
Yukarı