DSL 2640 modem hat değerleri

Çağrı SANSAR

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen5 5600 - ID-Cooling SE 214-XT
Anakart: Asus TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II
Ram: XPG Spectrix D41 TUF RGB 2x8 3200 MHz
Ssd: WD SN570 Blue 500 GB M.2 - Patriot Burst 480 GB 2.5 SSD
Ekran Kartı: Asus Dual RX 6700XT
Kasa: Asus TUF Gaming GT301
PSU: Asus TUF Gaming 650 Watt 80+ Bronze
Monitör: ASUS VP249QGR 23.8″ 144Hz 1ms Display Port, HDMI FreeSync Full HD IPS
Arkadaşlar resimde modemin hat değerleri yazıyor. Ben pek anlamadığım için sorayım dedim. Hızım 16 Mbps arada kopmalar yaşıyorum. Bazen hiç sıkıntı yokken bazen de 1-2 gün sürekli kopmalar oluyor ve hızım da düşüyor. Modemin markası DSL 2640u acaba neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• 1610880885053-1716100916.jpg
    1610880885053-1716100916.jpg
    506,1 KB · Görüntüleme: 35
16Mbps için modeminiz yeterli. Hat da öyle görünüyor. Ama 20Mbps sonrası internet isterseniz hat yetersiz görünüyor.
Kablosuz ağda mı kopmalar yaşıyorsunuz? Modeminiz 2.4Ghz destekliyor sadece. Bu frekansta kopmalar sık oluyor ne yazık ki.
Ya kablolu kullanmak lazım ya da dual band modem almak lazım. Bilgisayarınızdaki kablosuz ağ kartı/aygıtı da dual band destekli değilse bir de adaptör lazım olur. Ethernet kablosu ucuz ve hızlıdır.

16Mbps için modeminiz yeterli. Hat da öyle görünüyor. Ama 20Mbps sonrası internet isterseniz hat yetersiz görünüyor.
Kablosuz ağda mı kopmalar yaşıyorsunuz? Modeminiz 2.4Ghz destekliyor sadece. Bu frekansta kopmalar sık oluyor ne yazık ki.
Ya kablolu kullanmak lazım ya da dual band modem almak lazım. Bilgisayarınızdaki kablosuz ağ kartı/aygıtı da dual band destekli değilse bir de adaptör lazım olur. Ethernet kablosu ucuz ve hızlıdır.
Evet kablosuz kullanıyorum. Hiç kablolu kullanmadım. Arada bir olması kafamı kurcalıyor. Acaba modemden mi diye düşünüyorum çünkü modem biraz değişik. Müşteri hizmetlerini aradığımda düzeltiyorlar sonra yine aynısı.

Evet kablosuz kullanıyorum. Hiç kablolu kullanmadım. Arada bir olması kafamı kurcalıyor. Acaba modemden mi diye düşünüyorum çünkü modem biraz değişik. Müşteri hizmetlerini aradığımda düzeltiyorlar sonra yine aynısı.
Bilgisayar nedir?
Dizüstü mü? Öyle ise dual band desteği var mı? Bilgisayar çok ısınıyor mu?
Masaüstü mü? Adaptörünüzün dual band desteği var mı?
Bilgisayarınızda dual band desteği varsa modemi de dual band destekli biriyle değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar nedir?
Dizüstü mü? Öyle ise dual band desteği var mı? Bilgisayar çok ısınıyor mu?
Masaüstü mü? Adaptörünüzün dual band desteği var mı?
Bilgisayarınızda dual band desteği varsa modemi de dual band destekli biriyle değiştirebilirsiniz.
Bilgisayar dizüstü fakat sadece bilgisayarda olmuyor maalesef, telefonda da aynı durum var. Dual band desteği var mı bilmiyorum ona bakarım. İnşallah modemden kaynaklıdır da değiştirince düzelir yoksa kablolarla ilgili bir şey varsa değiştirmek pek mümkün olmayacaktır.

Bilgisayar dizüstü fakat sadece bilgisayarda olmuyor maalesef, telefonda da aynı durum var. Dual band desteği var mı bilmiyorum ona bakarım. İnşallah modemden kaynaklıdır da değiştirince düzelir yoksa kablolarla ilgili bir şey varsa değiştirmek pek mümkün olmayacaktır.
5-6 yıldır piyasada olan telefonların çoğu dual band desteklidir. Bilgisayarınız o yaştan büyükse dual band destekli olmayabilir.

5-6 yıldır piyasada olan telefonların çoğu dual band desteklidir. Bilgisayarınız o yaştan büyükse dual band destekli olmayabilir.
O halde şu dual band olayını bi araştırayım. Hat değerlerindeki çıkış gücü - 51 dbm yazıyor ya orayı pek anlayamadım bilginiz var mıdır acaba
Arkadaşlar şu çıkış gücü değeri nedir, nasıl olmalıdır bilen yok mu acaba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı