DSL ışığı yanıyor ama internet ışığı yanmıyor

Yer
samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Zyxel VMG1312-B10D modemini kullanıyorum. Dün gece modemi resetledim ondan sonra hiç bir şekilde bağlantı sağlayamadım. DSL ışığım yanıyor, Türknet'ten bana verilen kullanıcı adını ve şifresini de vdsl kısmına giriyorum ama internet ışığım hep kırmızı yanıyor. TP-Link WD9970v1 modemini kullanmayı denedim bu gün hiç bir sorun olmuyor. Türknet'in sistemine girip baktığımda zyxel modem takılıyken offline, tp-link takılı iken online gözüküyorum. Modem sanırım ip alamıyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Kullandığım sürüm V5.13(AAXA)10C0 global olan.
Zyxel VMG1312-B10D modemini kullanıyorum. Dün gece modemi resetledim ondan sonra hiç bir şekilde bağlantı sağlayamadım. DSL ışığım yanıyor, Türknet'ten bana verilen kullanıcı adını ve şifresini de vdsl kısmına giriyorum ama internet ışığım hep kırmızı yanıyor. TP-Link WD9970v1 modemini kullanmayı denedim bu gün hiç bir sorun olmuyor. Türknet'in sistemine girip baktığımda zyxel modem takılıyken offline, tp-link takılı iken online gözüküyorum. Modem sanırım ip alamıyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Kullandığım sürüm V5.13(AAXA)10C0 global olan.
Sorun Çözüldü

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• das.PNG
    das.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 157
Aynı sorun bende de vardı, birkaç hafta TurkNet'ten geldiler gittiler ama olmadı. Modemde yapmadığım ayar kalmadı. Türk Telekom'dan gelenler bağlantının sitede C blok yerine a bloğa yapıldığını söyledi. Bağlantıyı düzeltince internet ışığım da yanmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı