DSL ışığı yanıyor ama internet yok

Hakandrdbk35

Centipat
Yaklaşık 2 senedir TürkNet kullanıyorum. Son 6 aydır DSL ışığı yanıyor ama internet yok. Teknik ekip 3 4 kez geldi. Düzeltildi ama modemle ilgili sıkıntı olduğunu söyledi. Modem Everest SG DSL2017. Ayrıca eskiden 35 Mbit hız alırken şu an 12Mbit hız alabiliyorum. Tavsiye ettiğiniz internet sağlayıcısı var mı? Bir de anlattığım sebepten dolayı modem değiştirmem gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de oluyordu. Modemde ki tüm ışıklar yeşil yandığı halde internet erişimi olmuyordu bazen.
Problem tahmin ettiğim gibi modem kaynaklıymış modemi değiştirince bu problem ile karşılaşmadım bir daha. Sizinde yaşadığınız bu problem modem kaynaklı olabilir.
Bu arada Türknet'de çok sıkıntılı bir internet servis sağlayıcısı.

Bir tanıdığınızdan kısa bir süreliğine piyasada rüşdünü ispat etmiş marka bir modem temin ederek deneyiniz. Asus, Zyxel, Tplink gibi.

TürkNet kullanıyorsanız Asus Modemler tercih edin, garip bir şekilde en stabil o şekilde çalışıyor. Bende aynı sorunları yaşadım daha sonra Asus AC-51 aldım ve sorunsuz kullanıyorum.
Bu arada Türknet'de çok sıkıntılı bir internet servis sağlayıcısı.

Bu kısmı biraz şans aslında ben çok memnunum mesela.

TürkNet kullanıyorsanız Asus Modemler tercih edin, garip bir şekilde en stabil o şekilde çalışıyor. Bende aynı sorunları yaşadım daha sonra Asus AC-51 aldım ve sorunsuz kullanıyorum.

6-7 ay öncesine kadar bende çok memnundum ama çok sıkıntı çıkartmaya başladı, tavsiyen için teşekkürler modemi temin edip denemeye çalışacağım.

Bende Asus modem ile kullanıyorum. Türkiye şartlarında Turknet'ten memnunum. Aslında iyi mi? Kesinlikle hayır. Türk Telekom'dan iyi mi? Kesinlikle evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı