DSL portlu gigabit interneti destekleyecek router önerisi

Sabah bizzat aradım sordum öyle bir router modem yok dediler.

Benim ihtiyacımı giderecek olan hangisi yani lanet sabit ev hattı hala kullanıyor bizimkiler o yüzden mecburen telefon kablosunu hattını takacağım o özellikte bir modem gerekiyor bulamadım senin önerin var mı ya da neyi almalıyım?
Eski dostum, bir spilitter ile sabit telefon ve VDSL kullanmak mümkün. Resimdeki gibi lazımsa Dolap üzerinden satanlar var ama onlarda da DSL giriş yok.

Eski dostum, bir spilitter ile sabit telefon ve VDSL kullanmak mümkün. Resimdeki gibi lazımsa Dolap üzerinden satanlar var ama onlarda da DSL giriş yok.

Splitteri kaldırdılar işte şimdi o zaman şöyle özetleyim ben spliteri tekrar taksam işe yarar mı telefon hattını kullanmada?

Dostum ben gene tekrar sorayım emin olmak için çünkü başlıkta DSL soruyorsun ancak gönderdiğin resimde Phone portları var. Tam olarak aradığın Phone ise evet TP-Link'lerde bu port yok bildiğim kadarı ile. Ama sen 1Gbps internetini WAN üzerinden routerına gönderceksen zaten hemen hemen çoğu modem/router tipi modellerde bu mevcut ama bu durumda da "DSL" bağlatısı istiyorsan eğer ona gerek yok, sen zaten wan ile fiber internetini routerına taşıyorsun. Aradığın Phone portları mı?

Gelen DSL hat varsa ve telefon aboneliği varsa kullanılabilir gözüküyor. Fiber kablo geliyorsa resimdeki cihaza ihtiyaç var.

Gelen DSL hat varsa ve telefon aboneliği varsa kullanılabilir gözüküyor. Fiber kablo geliyorsa resimdeki cihaza ihtiyaç var.

Evet arkadaşa fiber kablo geliyor mu o detayı bilmiyoruz, eğer varsa dediğin gibi o lazım. Ama eğer aboneliği VDSL ve hat DSL ise spiltter sanki sorunu çözer gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Evin içine fiber kablo geliyor. GPON ile internete bağlanıyorum. Telefon hattı da resimde görmüş olduğunuz Phone 1 portuna bağlı oradan çıkardığım zaman telefon sinyal gelmiyor takınca aktif bir şekilde kullanabiliyorum. Bana dediler ki o DSL portu o yüzden öyle başlık yazdım. Benim aradığım ürün şu yani modem veya router 1 Gbps hızını destekleyebilecek bir ürün. Wi-Fi'si çekim gücü iyi olan.

Evin içine fiber kablo geliyor. GPON ile internete bağlanıyorum. Telefon hattı da resimde görmüş olduğunuz Phone 1 portuna bağlı oradan çıkardığım zaman telefon sinyal gelmiyor takınca aktif bir şekilde kullanabiliyorum. Bana dediler ki o DSL portu o yüzden öyle başlık yazdım. Benim aradığım ürün şu yani modem veya router 1 Gbps hızını destekleyebilecek bir ürün. Wi-Fi'si çekim gücü iyi olan.
Onlar DSL girişi değil, telefon çıkışı. İsterseniz resimdeki cihazın çıkışına Gigabit port router alabilirsiniz. Modem olmak zorunda değil. Hem daha hesaplı olur. Linkteki de olur. Gigabit port var.

Onlar DSL girişi değil, telefon çıkışı. İsterseniz resimdeki cihazın çıkışına gigabit port router alabilirsiniz. Modem olmak zorunda değil. Hem daha hesaplı olur. Linkteki de olur. Gigabit port var.

Tamamdır teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı