DSLR Fotoğraf Makinesi Önerisi

EnesMT

Hectopat
Daha fazla  
Ben DSLR kamera almayı düşünüyorum, fotoğrafçılık bilmem, ISO falan ne demek anlamam. Ben iPhone X kullanıyorum ama amacım yüksek çözünürlük. Mesela bir fotoyu zoomlayınca bozulmayacak kadar net lazım. Canon Eos 2000D veya 200D düşünüyorum, aslında istesem 5000'lik de alırım ama çok para vermek istemiyorum. Aklıma şu soru geldi iPhone X'ten de kötü çeker mi 2000D? Ucuz alayim diye kendi telefonumdan bile kötü almayayim? Aynasız sevmiyorum, bu arada ne tavsiye edersiniz? Fujifilm tarzı sevdim ama pahalı, marjinal seviyorum.
Düşük ışıkta iyi olmalı çünkü iPhone'un en kötü yanlarından biri, 4K60 tabii ki de olmaz ama 1080p60 olursa iyi olur. Böcek tarzı şeyleri çekmeyi severim. Makro konusunda iyi olabilir, zoom yapınca bozulmasın.
Videoda odak konusunda iyi olmalı, aslında 77d düşündüm ama çok pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el Canon 600D ve Tamron 17-50 f2.8 lens bakabilirsiniz. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. 600D çok eski derseniz 700D bakın. Daha iyisine ihtiyacınız yok.

Doğru lensle kullanırsanız 2010-2011'den sonra çıkan her dslr IphoneX'ten daha iyi neticeler verecektir (daha önce çıkanlar mp değerinden kaybediyor). Telefonlar küçücük sensörleriyle daha uzun bir süre dslr kalitesine erişemeyecek.
Böcek tarzı şeyleri çekmeyi severim. Makro konusunda iyi olabilir, zoom yapınca bozulmasın.
Videoda odak konusunda iyi olmalı,

Ters objetif aparatı alıp bütün lenslerle makro çekim yapabilirsiniz. 15-20 civarı olması lazım. Türkiye'de pahalıysa aliexpress'ten getirtirsiniz.

İkinci el Canon 600D ve Tamron 17-50 f2.8 lens bakabilirsiniz. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. 600D çok eski derseniz 700D bakın. Daha iyisine ihtiyacınız yok.

Doğru lensle kullanırsanız 2010-2011'den sonra çıkan her dslr IphoneX'ten daha iyi neticeler verecektir (daha önce çıkanlar mp değerinden kaybediyor). Telefonlar küçücük sensörleriyle daha uzun bir süre dslr kalitesine erişemeyecek.

Ters objetif aparatı alıp bütün lenslerle makro çekim yapabilirsiniz. 15-20 civarı olması lazım. Türkiye'de pahalıysa aliexpress'ten getirtirsiniz.
İkinci el sevmem,600d yerine 200d alsam ? 200d bu özelliklere sahip mi ? 600d çıkış tarihi çok eski bir de.Tamron lens ne için lazım ? pahalı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı