DSR teknolojisinin tersi mümkün mü?

İşletim sistemi
Windows 10

Pinkman

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhabalar bilindiği gibi DSR teknolojisine sahip ekran kartları 1080p ekrana 4K görüntüyü sıkıştırıp daha kaliteli bir şekilde koyuyor. Peki biz 1080p de oyunlardan 50 FPS alıyorsak, bunu 720p açıp daha akıcı oyun deneyimi elde edip, 1080P'ye görüntüyü bozulması olmadan aktarabilir miyiz? Yani konsol mantığında. Bunu merak ediyorum, bilgisi olan varsa sevinirim. Monitörüm 32" çözünürlük düşünürsem korkunç hal alıyor, o yüzden sordum.

Merhabalar bilindiği gibi DSR teknolojisine sahip ekran kartları 1080p ekrana 4K görüntüyü sıkıştırıp daha kaliteli bir şekilde koyuyor. Peki biz 1080p de oyunlardan 50 FPS alıyorsak, bunu 720p açıp daha akıcı oyun deneyimi elde edip, 1080P'ye görüntüyü bozulması olmadan aktarabilir miyiz? Yani konsol mantığında. Bunu merak ediyorum, bilgisi olan varsa sevinirim. Monitörüm 32" çözünürlük düşünürsem korkunç hal alıyor, o yüzden sordum.
Dediğin direkt olarak FSR ve DLSS'in tanımı :D.
Ancak 1080P native olan bir monitörde kullanmanı önermem, upscale için kullanılan çözünürlük çok düştüğü için çamurlanma 2K ve 4K'ya kıyasla daha çabuk, daha belirgin ve daha fazla oluyor.
Teşekkürler bakayım ona, NVIDIA da var mı?
DLSS sadece RTX kartlarda bulunuyor. Oyun desteği olarak özellikle yeni çıkan oyunların neredeyse hepsinde var.
FSR ise AMD tarafında RX 400, Nvidia tarafında da GTX 1000 serisi ve sonrasında destekli. Ancak oyun desteği şu anlık biraz az, motorlara entegre edilince DLSS'ten bile fazla çoğalacak ama ne zaman orası bilinmez.

Keşke RTX kartım olsa belki de buna ihtiyacım olmazdı ama bende 1050 Ti var o yüzden bazen 1080p de 60 FPS alamıyorum. Kalite kaybetmeden çözünürlük düşürmek istemiştim. Teşekkürler yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı