Dual Boot Linux dağıtımı önerisi

Daha fazla  
Laptop özelliklerim:
  • İşlemci: Ryzen 7 3700U.
  • RAM: 8 GB.
  • Depolama: 512 GB SSD.
  • GPU: Radeon Vega 10 Graphics.
Daha önce 1 haftaya yakın Feren OS deneyimim oldu. Özellikle arayüzü ve tasarımları çok sevdim fakat oyun konusunda sıkıntı yaşadım ve Windows'a geri döndüm.

Şimdi Dual Boot yapıp Windows'un yanına Ubuntu ya da Feren OS kurmak istiyorum. Windows'u oyun amaçlı, Linux'u günlük kullanım ve ders için kullanacağım. Ubuntu'yu çok merak ediyorum ama bu sistem özellikleri ile Windows 10 ve Ubuntu Dual Boot sıkıntı yaşatır mı? Dual Boot yapınca oyunlarda performans düşüşü vs. olur mu? Sizin benzer dağıtım önerilerinize de açığım.

Linux Mint veya Debian Testing.

Laptop özelliklerim:
  • İşlemci: Ryzen 7 3700U.
  • RAM: 8 GB.
  • Depolama: 512 GB SSD.
  • GPU: Radeon Vega 10 Graphics.
Daha önce 1 haftaya yakın Feren OS deneyimim oldu. Özellikle arayüzü ve tasarımları çok sevdim fakat oyun konusunda sıkıntı yaşadım ve Windows'a geri döndüm.

Şimdi Dual Boot yapıp Windows'un yanına Ubuntu ya da Feren OS kurmak istiyorum. Windows'u oyun amaçlı, Linux'u günlük kullanım ve ders için kullanacağım. Ubuntu'yu çok merak ediyorum ama bu sistem özellikleri ile Windows 10 ve Ubuntu Dual Boot sıkıntı yaşatır mı? Dual Boot yapınca oyunlarda performans düşüşü vs. olur mu? Sizin benzer dağıtım önerilerinize de açığım.
Dual Boot yapınca performans düşüşü olmaz, Feren OS'ten beklediğin verimi alamadıysan Ubuntu tabanlı distrolar arasından Linux Mint'i öneririm, ama galiba sen başka bir konuda Linux Mint'in arayüzünü sevmediğini söylemiştin, o zaman Kubuntu'yu deneyebilirsin, bildiğimiz Ubuntu'nun KDE masaüstlü hali, eğer Ubuntu tabanlı dağıtımlardan farklı ve yinede kullanımı kolay bir distro istiyorsan Fedora KDE öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı