Dual Boot Linux kurma

Tibet Ulubey

Kilopat
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Selam Dual Boot Linux kuracağım yardım edebilecek var mı? Lütfen Linux kullananlar yazsın. Şimdiden teşekkürler. (Disk açtım USB hazır.) @KyryloDN

1619826730833.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer konunuza yapmanız için kaynak atmıştım. Bakmadıysanız kendim elle yazayım o zaman.

Rufus üzerinden USB'ye ISO dosyasını doğru bir şekilde yazdırın.
Boot edince gelen ekranda "Start Linux Mint" seçeneğine basın.
Sistem açılınca Masaüstünde duran "Install Linux Mint" dosyasına çift tıklayın ve kurulumu başlatın.
Dili ve klavye düzenini seçin, ardından "üçüncü parti yazılımları yükle" seçeneğini seçip devam edin.
Disk bölümlendirme ekranında "Başka bir şey" seçeneğini seçin.
Ayırdığınız 100 GB'lik bölümü bulun. Sağ tıklayın ve oluştur deyin. Ext4 dosya sistemini seçin, Bağlama noktasını da / olarak işaretleyip devam edin.
Bölgenizi seçin.
Bilgisayar isminizi ve şifrenizi belirleyip devam edin.
Bundan sonra kurulum başlar, kurulumun bitmesini bekleyin.
Kurulum bitince sistemi yeniden başlatın, yeniden başlatırken USB'yi sistemden çıkartın.

Diğer konunuza yapmanız için kaynak atmıştım. Bakmadıysanız kendim elle yazayım o zaman.

Rufus üzerinden USB'ye ISO dosyasını doğru bir şekilde yazdırın.
Boot edince gelen ekranda "Start Linux Mint" seçeneğine basın.
Sistem açılınca Masaüstünde duran "Install Linux Mint" dosyasına çift tıklayın ve kurulumu başlatın.
Dili ve klavye düzenini seçin, ardından "üçüncü parti yazılımları yükle" seçeneğini seçip devam edin.
Disk bölümlendirme ekranında "Başka bir şey" seçeneğini seçin.
Ayırdığınız 100 GB'lik bölümü bulun. Sağ tıklayın ve oluştur deyin. Ext4 dosya sistemini seçin, Bağlama noktasını da / olarak işaretleyip devam edin.
Bölgenizi seçin.
Bilgisayar isminizi ve şifrenizi belirleyip devam edin.
Bundan sonra kurulum başlar, kurulumun bitmesini bekleyin.
Kurulum bitince sistemi yeniden başlatın, yeniden başlatırken USB'yi sistemden çıkartın.
İzledim fakat Disk noktası biraz kafamı karıştırdı. 100 GB'lık bölümü böyle bırakıyımmı? Yoksa birimi küçült yaparak ayrılmamış olarak mı yapayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı