Dual boot- Mavericks ve Windows 8.1 kurulumu

msg

Hectopat
Technopat'lar merhabalar;

OS X MAVERİCKS'i masa üstü PC'me başarılı bir şekilde kurdum. Aşağıdaki link'te bulunan videoda belirtilmiş olan " Add as UEFİ boot option " seçeneğini bulamadım ve çift işletim sistemini kuramadım.
Technopat ustaları;
Forumda yeniyim ve forum içerisinde de bu konuyu detaylı bulamadım. Kurulumu ilk defa yaptım. Başarılı bir MAVERİCKS kurulumu oldu. Sizden acizhane ricam MAVERİCKS VE WİNDOWS 8.1 KURULUMU İÇİN DUAL BOOT'u nasıl yapabilirim. Bu konuda sizden yardımınızı rica ediyorum.
Şimdiden tüm yardımlarınız ve alakanız için teşekkürlerimi sunarım.

SONSUZ BAŞARILAR...

SİSTEM BİLGİLERİ

• Anakart: MSI Z77A-GD65
  • İşlemci: İntel Core İ3
  • Ram: G.SKILL 2133MHZ 8GB
  • Ekran kartı: G-FORCE GTX680
  • Depolama Birimi: İntel 120GB SSD

Dual Boot - Mac ve Windows'u Aynı PC'de Çalıştırma

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
O rehber eski bir sürüm için hazırlandı. Şimdi Mavricks'i açın ve aynı rehberdeki gibi Disk izlencesinden diski ikiye bölün. Ya da var olan bölümü küçültün ve ikinci bir bölüm yapıp bunu MS-DOS biçimi ile formatlayın. Sonra da Windows 8.1 64 Bit indirip bu bölüme kurun. Sonuçtan bizi haberdar edin. Konuyu takip ediyor olacağım.

Recep hocam saygılar;
Öncelikle konuyu cevapladığınız için TEŞEKKÜRLER...
Cevabınızda belirtmiş olduğunuz gibi Mavericks-Windows 8 kurulumunu yaptım. Lakin ilk açılışta MAVERİCKS - WİNDOWS 8 seçeneği gelmiyor ve direk Windows 8 olarak açılyor. Mavericks ancak usb üzerinden açılabilmekte..!

Merak ettiğim MAVERİCKS üzerinden dual boot ayarı yapamayacak mıyız..!

Veya kaçırdığımız ayarlar yeni bir arayüze sahip MAVERİCKS'te NEREDE..!?

Şimdiden bilginizi paylaştığınız, cevabınız ve alakanız için teşekkürler..!

"HİÇ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU"

Şimdi umuyorum ki Windows 8'i 64 Bit kurdunuz. Eğer 64 Bit kurduysanız ve Mavericks de kurulu ise bir sonraki aşamaya geçelim. Şimdi anakartınız şanslıyız ki UEFI. Bu bağlamda Dual boot için bootloader kuracağız. Bootloader kurulumu için tek yapmanız gereken bu videoyu izlemek:

18:00

PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu | Technopat

FSM sizi korusun :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı