Dual channel çalışması için illa aynı RAM mi bulmak zorundayım?

clouddd

Hectopat
1642337259645.png

Merhabalar öncelikle ben yukarıda attığım marka RAM'e sahibim direk aynı ürün fakat hiçbir yerde bu RAM'den bulamıyorum bu yuzden ikinci ele yöneldim Dual channel için fakat bu sefer de satıcıya güvenemedim ne yapsam bilmiyorum şu an elimde 500 TL var bana üstteki RAM ile uyumlu çalışabilecek RAM önerir misiniz Dual channel yapmam için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bulamıyorsanız satın RAM'i üstüne ekleyerek güzel bir 3000-3200MHz CL15-16 RAM alın.

Aynı MHz ve CL değerinde ki RAM'ler çalışır ama çipleri farklı olur bu yüzden de mavi ekran vb. hatalar ile karşılaşabilirsiniz size tavsiyem bulabilirseniz aynı marka modelden alın bulamaz iseniz satıp kit halin de RAM alın.
Çip farkından mavi ekran yiyeni ilk defa duydum. Profili aynı, yani aynı voltajda aynı gecikmeleri sunan, frekansı eşit bir RAM alsanız sorun olmaz.

Aynı MHz ve CL değerinde ki RAM'ler çalışır ama çipleri farklı olur bu yüzden de mavi ekran vb. hatalar ile karşılaşabilirsiniz size tavsiyem bulabilirseniz aynı marka modelden alın bulamaz iseniz satıp kit halin de RAM alın.

İkinci el buldum lakin adamın beni kandırıp kandırmayacağını bilemiyorum bu yüzden sıfır başka RAM almak istiyorum.
Eğer bulamıyordanız satın RAM'i üstüne ekleyerek güzel bir 3000-3200MHz CL15-16 RAM alın.

RAM'i satıp bekleyebilecek durumda değilim hocam o yüzden sizden RAM önerisi istedim zaten düzgün çalışacak aynı durumu yaşayan biri olursa hem bu konuya bakar hem de işim görünmüş olur.

İkinci el buldum lakin adamın beni kandırıp kandırmayacağını bilemiyorum bu yüzden sıfır başka RAM almak istiyorum.

RAM'i satıp bekleyebilecek durumda değilim hocam o yüzden sizden RAM önerisi istedim zaten düzgün çalışacak aynı durumu yaşayan biri olursa hem bu konuya bakar hem de işim görünmüş olur.

O zaman 2. seçeneğe yönelin.

Benim size tavsiyem, bu RAM'i satıp yeni 2 adet RAM almanızdır.

O zaman 2. ele yönelin hocam.

Geri
Yukarı