Dual Channel olmama ihtimali var mı?

tonystark007

Decapat
Yer
Manhattan , New York
Önümüzdeki günlerde Amazon indirimi var, eğer SO-DIMM'lerin fiyatı düşerse almayı düşünüyorum. Farz edelim aldım Dual Channel olmama ihtimali yüksek mi eğer yüksekse servisine gönderip aynı RAM'den orada taktırırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önümüzdeki günlerde Amazon indirimi var, eğer SO-DIMM'lerin fiyatı düşerse almayı düşünüyorum. Farz edelim aldım Dual Channel olmama ihtimali yüksek mi eğer yüksekse servisine gönderip aynı RAM'den orada taktırırım.

Dual Channel olayı aldığın RAM'den ziyade anakartın desteklemesine bağlı diye biliyorum. İdeal olan aynı RAM'den almak eğer bulabilirseniz Dual çalışmama ihtimali oldukça düşük.

Aynı kapasitede RAM'ler ise düşük olanın frekansında dual channel çalışacaklardır.

Sen yine de aynı kapasite, frekans ve CL değerinde olmasına dikkat et.

Laptopum da kullanılan RAM piyasada satılan bir RAM değil o yüzden farklı bir marka almak durumundayım birkaç tane konuda Dual Channel olmama olasılığı yüksek diye okudum o yüzden risk alamam.
Aynı GB, yani kapasitede olmazlarsa dual channel çalışmaz, flex channel çalışır. CPU-Z ile diğer değerleri kontrol et. Stabil çalışması için aynı frekans ve CL değerlerinde olsun. Aynı zamanda çipleri aynı üreticiden olursa bir sorun olmayacaktır. Sorun olma ihtimali çok düşük olur. Bu sorunlar da genelde yük altında belli olur ve dual channel olmaması gibi bir durum olmaz.

Yine de en temizi tabii ki servise gönderip yükselttirmek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı