Dual channel RAM yapınca monitöre görüntü gelmiyor

Solomonn

Decapat
Yer
localhost:8080
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba yakın zamanda halihizarda 4 GB RAM olan bilgisayara bir adet daha 4 GB RAM aldım. RAM'lar geldi takmaya çalıştığımda RAM'lardan görüntü alamıyorum. 2 RAM'i farklı yönlerde vs. takmayı denedim fakat sonuç aynı. Şaşırdığım olay şu ki RAM'larin hepsini tek Single kullanınca görüntü geliyor fakat Dual kullanınca görüntü gelmiyor. Sizce sebebi nedir?

Merhaba yakın zamanda halihizarda 4 GB RAM olan bilgisayara bir adet daha 4 GB RAM aldım. RAM'lar geldi takmaya çalıştığımda RAM'lardan görüntü alamıyorum. 2 RAM'i farklı yönlerde vs. takmayı denedim fakat sonuç aynı. Şaşırdığım olay şu ki RAM'larin hepsini tek Single kullanınca görüntü geliyor fakat Dual kullanınca görüntü gelmiyor. Sizce sebebi nedir?

Aynı CL, MHz değerine sahip olmayabilir.

Aynı değerlere sahipler kontrol ettim hocam.

Hocam RAM'larin 2 side aynı model, marka, CL, ve MHz.
Kit almadığın sürece bu durum yaşanabiliyor. Elindeki 2 RAM'i farklı bir bilgisayarda dene. Yine çalışmıyorsa sorun RAM'lerin birbiriyle olan uyumsuzluğuyla alakalıdır. Farklı sistemde çalışıyorlarsa işlemcinde veya anakartında bir problem olabilir.

Aynı değerlere sahipler kontrol ettim hocam.

Hocam RAM'larin 2 side aynı model, marka, CL, ve MHz.

Hocam RAM üreticisinin desteği var ise sorar mısın? Eğer desteği var ve iletişime geçip çözersen bana da bildirirsen sevinirim. Diğer arkadaşında dediği gibi kit olmadığında problem olabiliyor. 2. yuva bozuk olabilir o yüzden ikinci yuvaya takınca görüntü gidiyor olabilir.

Hocam RAM üreticisinin desteği var ise sorar mısın? Eğer desteği var ve iletişime geçip çözersen bana da bildirirsen sevinirim. Diğer arkadaşında dediği gibi kit olmadığında problem olabiliyor. 2. yuva bozuk olabilir o yüzden ikinci yuvaya takınca görüntü gidiyor olabilir.

Tamamdır hocam desteğe bir yazayım

Yeni konular

Geri
Yukarı